Zwisająca szyja, pod ciężarem nadmiaru tłuszczu wygląda bardzo nieestetycznie. Często ludzie borykają się z problemem zbyt grubej szyi i nie wiedzą jak się z nim uporać. Odkładanie się tłuszczu w tej części ciała można jedynie wytłumaczyć uwarunkowaniami genetycznymi. Czasami nawet bardzo szczupłe osoby mają problem ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej odkładającą się na szyi. Niestety tej części ciała nie można wyćwiczyć.
Uwarunkowania genetyczne przyczyna odkładania się tkanki tłuszczowe
Uwarunkowania genetyczne wpływają na rozkład tkanki tłuszczowej, która czasami w nadmiarze odkłada się na szyi. Przyczyniając się w ten sposób do powstania nieestetycznego grubego podgardla. Nadmiaru tkanki tłuszczowej z szyi można skutecznie pozbyć się za pomocą liposukcji.
Procedura odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent uzyskuje lepsze rezultaty, operacja niesie za sobą mniej powikłań oraz szybszy powrót pacjenta do normalnej aktywności.
Na czym polega zabieg liposukcjii?
Zabieg liposukcji polega głównie na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Istnieje wiele technik liposukcji, wśród których można wyróżnić m. in.: technikę tumescent, technikę ultradźwiękową i technikę z użyciem wody.
Opis technik liposukcjii
Technika tumescent – polega na wprowadzeniu w miejsce, z którego ma zostać usunięty tłuszcz, wstrzykiwany jest roztwór soli fizjologicznej, lidocainy i adrenaliny. Lidocaina dodatkowo znieczula obszar zabiegowy, z kolei adrenalina powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych. Wyżej opisane działania ułatwiają odsysanie tłuszczu.
Technika ultradźwiękowa – jak sama nazwa mówi to metoda polegająca na zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Rozbijają one komórki tłuszczowe (a dokładniej ujmując ich błony) i ułatwiają odessanie tłuszczu.
Technika z użyciem wody to liposukcja z wtryskiem wody bezpośrednio do ciała, dzięki której tłuszcz łatwiej rozpuszcza się i przez to jest sprawniej odsysany przez kaniulę. Nazwa wodna liposukcja może być trochę myląca, gdyż sugeruje ona, że podczas operacji wstrzykiwana jest woda. Dokładniej ujmując nie jest to woda, ale roztwór w postaci fluidu, który zawiera adrenalinę oraz substancje rozpuszczające zbite komórki tłuszcz. Upłynnione komórki tłuszczu są odsysane tą samą kaniulą, która wpompowuje fluid. Ponadto, adrenalina powoduje zmniejszenie się komórek krwionośnych i w ten sposób powstrzymywane jest krwawienie.