Doktor Sydney Coleman opracował metodę LipoStructure®, polegającą na używaniu tłuszczu jako naturalnego, „żywego” wypełniacza do modelowania ciała.

Na podstawie wielu lat praktyk dr Coleman z całym przekonaniem twierdzi, iż ludzkie ciało w pełni adoptuje przeszczepiony tłuszcz. Badania prowadzone przez niego dowodzą, iż zabieg LipoStructure® nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa, gwarantując jednocześnie długotrwały efekt wypełnienia. Przeszczepiony tłuszcz ma również swoje walory estetyczne, np. zaimplantowany w okolice twarzy jest niezauważalny dla osób trzecich.

Transplantacja tłuszczu (LipoStructure®) – technika zabiegu

Z ciała człowieka pobiera się tłuszcz podczas liposukcji. Następnie odpowiednio się go oczyszcza i wstrzykuje we włókna innych tkanek – tworzą one swoistego rodzaju izolację dla przeszczepu. Ta specyficzna technika charakteryzuje się bardzo równomiernym rozłożeniem tłuszczu w tkankach, co powoduje konieczność odżywiania ogromnej powierzchni organizmu. Odpowiedzialne są za to naczynia włosowate tkanek. Powyżej opisana metoda gwarantuje „przyjęcie” się przeszczepu tłuszczu oraz jego całkowite zjednoczenie się z z nowopowstałym otoczeniem.

Transplantacja tłuszczu (LipoStructure®) – zmiany w wyglądzie

Doktor Coleman odkrył, że poprzez umiejscawianie transplantowanego tłuszczu w różnych warstwach tkanek, może dokonywać zmian wyglądu:

  • ust (można je uwydatnić, a nawet sprawić, że będą miały bardziej różowy kolor),
  • pośladków (można je znacznie podnieść i ujędrnić),
  • oczu (można zniwelować efekt opadającej powieki),
  • dłoni (można zniwelować zmarszczki i obwisłą skórę),
  • twarzy (można wypełnić zmarszczki).

Ponadto za pomocą powyżej opisywanej metody lekarze mogą kreować:

  • kształtne, jędrne policzki,
  • mocniejszą definicję żuchwy.

Tkanka tłuszczowa po przeszczepieniu metodą LipoStructure®, dzięki umieszczeniu jej w tkankach mięśni, przybiera postać otaczającej tkanki. Nie tworzy ona złogów tłuszczowych, czy cellulitu (przeszczepiony tłuszcz zachowuje się jak tkanka tłuszczowa, tylko jeśli zostanie przeszczepiony do tkanki tłuszczowej).
Podsumowując LipoStructure® gwarantuje przyjęcie się transplantowanego tłuszczu w tkankach ciała człowieka. W ten sposób można uzyskać efekt powiększenia danej partii ciała człowieka lub jej odmłodzenia w bardzo naturalny sposób