Zabiegi Medycyny Estetycznej

Liposukcja – odchudzanie XXI wieku

Liposukcja

Nasze społeczeństwo uwielbia szybkie rozwiązania, które nie wymagają zbyt dużego wysiłku i są łatwo dostępne. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko odbywa się natychmiastowo i nie lubimy czekać na efekty naszych starań. Z tego właśnie względu duży problem sprawia nam pozbycie się nadprogramowych kilogramów i zadbanie o swój wygląd w standardowy sposób. W naszej głowie co raz częściej pojawia się liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu poprzez zabieg operacyjny.

Pomimo, iż nikt nie lubi korzystania z pomocy lekarzy i staramy się unikać ich gabinetów – w tym przypadku jesteśmy gotowi się poświęcić. Konieczność przejścia na dietę i wykonywania katorżniczych treningów to wyjątkowo niezachęcająca opcja, a możliwość odessania zalegającej tkanki tłuszczowej wydaje się rozwiązaniem wręcz idealnym. Nie jest to jednak wcale takie proste.

Wady liposukcji

Choć sam zabieg jest stosunkowo bezpieczny i zaleca się go osobom, które nie mogą pozbyć się tłuszczu z niektórych partii ciała – zbyt wiele osób korzysta z niego tylko dlatego, że nie chce im się poświęcać czasu na standardowy proces odchudzania. Zamiast wydawać swoje pieniądze na karnet i odzież na siłownię lub dietetyczne produkty – wolą raz zapłacić za odsysanie tłuszczu i pozbyć się problemu. Niestety samo wykonanie operacji nie zapewni im wymarzonej sylwetki na lata.

Lekarze podkreślają, że liposukcja nie jest sama w sobie zabiegiem odchudzającym – jej celem jest wymodelowanie ciała, które zyska ładniejszy kształt i jędrność. Modelowanie sylwetki warszawa idealnie sprawdzi się u kobiet po ciąży i osób, którym udało się już pozbyć nadwagi – a teraz chcą tylko wzmocnić osiągnięty efekt. A skuteczność liposukcji zależy również od późniejszego trybu życia jednostki.

Wadą tego zabiegu jest jego nietrwałość w sytuacji, gdy ponownie zaczniemy niezdrowo się odżywiać i unikać ćwiczeń. Usunięta tkanka tłuszczowa już nie powróci, ale może zostać zastąpiona przez nowy tłuszcz. Decyzja o odsysaniu musi więc wiązać się również z decyzją o zmianie dotychczasowych nawyków. Warto o tym poczytać. Polecamy stronę wiodącej kliniki chirurgicznej w Warszawie: https://timeless.com.pl/

Czy liposukcja może być niebezpieczna?

Zabieg liposukcji może okazać się niebezpieczny dla osób, które mają problemy z prawidłowym postrzeganiem własnego wyglądu. Dlatego też lekarze mają obowiązek wcześniejszego upewnienia się, że pacjent nie ma problemów psychicznych powiązanych właśnie ze swoją wagą i sposobem odżywiania. Dana osoba może chcieć w ten sposób pozbyć się kompleksów, które nie mają odbicia w rzeczywistości.

Dodaj komentarz