depilacja laserowa

Choć laser Light Sheer oddano do użytku (po wielu latach testów) już w 2012 roku, to wciąż wiąże się on z kilkoma nieznanymi faktami, o których większość osób po prostu nie wie. Niektóre z nich mają większe a niektóre – mniejsze znaczenie. Niemniej warto je poznać, by dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest system Light Sheer Duet.

Fakt numer 1: Epilacja, czy depilacja?

Bardzo często w kontekście systemu Light Sheer Duet, mówi się o klasycznej depilacji. Niestety, takie nazewnictwo to poważny błąd, który jest niezwykle szkodliwy dla podatnych na niego osób. Dotyczy to zwłaszcza tych Pacjentów, dla których depilacja nie była miłym doświadczeniem.

Depilacja laserowa to proces, w którym usuwa się wystającą część włosa, czyli tak zwaną łodygę. Metoda jej usunięcia nie ma znaczenia. Istotne jest to, że z biegiem czasu ta część odrośnie, zmuszając nas do kolejnej depilacji.

Proces epilacji opiera się na zupełnie innych założeniach a konkretnie – zniszczeniu mieszka włosowego i macierzy, które są jedynymi, żywymi elementami włosa.

Fakt numer 2: Light Sheer Duet czy Vectus?

Choć laser Vectus pojawił się nieco później, niż Light Sheer Duet, to wielu specjalistów wskazuje go jako najlepsze narzędzie w trwałym usuwaniu owłosienia. 

Niestety, prawda jest zupełnie inna. Tak naprawdę obydwie metody są bardzo podobne do siebie. Jedyną cechą odróżniającą system Vectus od Light Sheer Duet jest to, że w tym pierwszym stosuje się automatyczną analizę ilości melaniny w skórze, co ma później ogromne znaczenie w kontekście doboru odpowiednio dużej siły lasera. W praktyce, system ten jest rzadko wykorzystywany, głównie ze względu na umiejętności jego operatorów, którzy sami dobrze wiedzą, jaką intensywność oświetlenia wybrać.

Fakt numer 3: Usuwanie jasnych włosków

System Light Sheer Duet nie radzi sobie doskonale ze wszystkimi rodzajami owłosienia. Dotyczy to zwłaszcza włosów jasnych, bądź siwych. 

Dlaczego tak jest? Zjawisko to jest spowodowane przez charakterystyczną barwę włosa, która sprawia, że jest on praktycznie całkowicie przezroczysty dla lasera. Oznacza to również, że jego zastosowanie w określonych warunkach nie będzie możliwe i nie przyniesie określonych skutków. Na szczęście dla osób korzystających z Light Sheer Duet nie ma to żadnego znaczenia, gdyż w procesie epilacji usuwa się wyłącznie ciemne owłosienie.

Fakt numer 4: Kilkukrotna wizyta to podstawa!

Reklamując laser Light Sheer Duet, często powtarza się, że gwarantuje on skuteczne usunięcie zbędnego owłosienia, bez konieczności powtarzania tego procesu.

W praktyce okazuje się to jednak niemożliwe. Dlaczego? Laser ten jest skuteczny tylko wobec włosów, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu (anagemy). Oznacza to, że ich mieszki włosowe tylko w tym momencie mogą być zniszczone.

Niestety, nie wszystkie mieszki znajdują się w tej fazie jednocześnie. Szacuje się, że w momencie wykonywania zabiegu na tym etapie będzie około 30 procent z nich. Pozostałe będą musiały zostać usunięte na kolejnych wizytach. Optymalnie wizyty te powinny odbywać się mniej więcej co około 4 – 6 tygodni. Oczywiście zawsze należy pamiętać o skonsultowaniu się z lekarzem i zaplanowaniu wraz z nim poszczególnych etapów terapii.

epilacja

Fakt numer 5: Nie tylko przed, ale i po!

Ten sekret jest najistotniejszy, głównie ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z możliwości lasera Light Sheer Duet. Po zakończeniu zabiegu, należy pamiętać o kilku istotnych aspektach:

1. Na epilowane miejsca nie nakładamy kosmetyków (w tym złuszczających) przez około 2 tygodnie po zakończeniu zabiegu.

2. W celu dodatkowej ochrony skóry, warto zadbać o kremy z wysokim filtrem UV!

3. Przez około 2 tygodnie po zabiegu, należy unikać jakichkolwiek form opalania epilowanego miejsca.

4. Miejsca, na których wykonywano zabieg, należy dodatkowo nawilżać specjalnymi kremami (Alantan lub Bepanten).

Podsumowując, choć Light Sheer Duet jest rozwiązaniem bezpiecznym i skutecznym, warto przed jego zastosowaniem odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Odpowiedzi na nie znacznie pogłębią naszą wiedzę na temat powyższego systemu.

Materiał powstał na podstawie materiałów ze strony www.skinlogica.pl