Chcąc odjąć sobie parę lat, ludzie decydują się na zabiegi redukujące zmarszczki i przywracające skórze jędrność. Niestety, często zapominają o dłoniach, które stanowią naszą wizytówkę.

Z wiekiem skóra dłoni traci jędrność. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Delikatna skóra staje się sucha i nieprzyjemna w dotyku. Nic dziwnego, na kondycję wpływa kilka czynników m.in. temperatura, środki chemiczne.

Lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny z powodzeniem stosuje się w celu odmłodzenia twarzy. Dzięki niemu można ją wymodelować i przywrócić objętość, którą tracimy wraz z wiekiem. Zabieg polega na wprowadzeniu, za pomocą igły, substancji na bazie kwasu hialuronowego, która wypełnia występujące bruzdy i pobudza skórę do produkcji kolagenu. Preparat opiera się na składnikach, które tworzą miękką, elastyczną masą o jednorodnej konsystencji, toteż nie wyczuwamy jej pod palcami. Pożądany efekt utrzymuje się przez 1,5 roku.

Lifting wolumetryczny dłoni

Analogicznie można postąpi w przypadku dłoni. Stosując odpowiedni wypełniacz, możemy przywrócić dłoniom ich dawką objętość i pozbyć się zwiotczałej skóry. Jednocześnie kwas hialuronowy świetnie nawilża dłonie. Skóra odzyskuje zdrowy wygląd, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Naczynia, które z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne, po zastosowaniu metody liftingu wolumetrycznego, nie przebijają się przez delikatną skórę.

Lifting wolumetryczny dłoni natychmiast przynosi pożądane rezultaty. Nie wymaga on rekonwalesencji, tuż po zabiegu można wrócić do swoich obowiązków. Efekt utrzymuje się stosunkowo długo, aczkolwiek po upływie 12-18 miesięcy należy powtórzyć lifting wolumetryczny. Zabieg stanowi wydatek rzędu tysiąca złotych.

Aleksandra Wiktor