Redukcja ciemnego zabarwienia okolic intymnych to jedno z ostatnich zastosowań światła lasera w ginekologii estetycznej. Od niedawna zabiegi można wykonywać również w Polsce. Polki zaczynają mówić o tym co je boli, przełamują tematy tabu i biorą sprawy we własne ręce.
 

Kolorystyka też jest ważna!

Nie każdy jest zadowolony z wyglądu swojego ciała. Okolice intymne wcale nie są wyjątkiem. Ich kolorystyka jest bardzo zróżnicowana, zaś nasze przekonanie co do tego, jak powinny one wyglądać, czasem budowane jest na fałszywych podstawach. Filmy i zdjęcia pokazują kobiety takimi, jakimi one nie są – kolorystykę tego i owego poprawia się specjalnym makijażem lub zwyczajnie w photoshopie. Czasami jednak poczucie, że kolor warg sromowych lub odbytu jest nieodpowiedni, może być przyczyną ogromnego dyskomfortu i wstydu podczas zbliżeń intymnych.
 
Początki wybielania okolic intymnych nie są zbyt chwalebne, bowiem wiążą się z branżą filmów pornograficznych. Jednak w momencie, kiedy depilacja brazylijska zyskała na popularności, zabieg stawał się coraz bardziej powszechny. Dzisiaj depilacja brazylijska to jedna z najpopularniejszych metod depilacji okolic intymnych, która jednak bardzo uwidacznia zmiany w kolorystyce skóry.
 
Zabarwienie okolic intymnych związane jest przede wszystkim z genetyką. Jednakże również wiek, porody, inne zabiegi, zmiany hormonalne czy choroby mogą spowodować zmianę zabarwienia na ciemniejszą. Dopóki nie ustali się przyczyny takiego a nie innego koloru, nie powinno się poddawać zabiegowi wybielenia.
 

Jak to działa?

Sam zabieg jest bardzo prosty. Może powodować niewielką bolesność, dlatego też najczęściej stosuje się do znieczulenia specjalny żel lub nawiew zimnego powietrza. W rzadkich przypadkach, u osób, które mają obniżony próg odczuwania bólu, może być konieczne zastosowanie zwykłego miejscowego znieczulenia. Światło lasera punktowo rozjaśnia skórę. Zabieg trwa do godziny czasu. Dodatkowym efektem wykonania laserowego wybielania jest odmłodzenie okolic intymnych, zwłaszcza warg sromowych. Światło lasera oprócz wybielenia ujędrnia skórę.
 
Wykorzystanie lasera to rozwiązanie dla wszystkich, którzy próbowali różnych kremów i maści i nie zauważyli pożądanego efektu. Dodatkowo warto pamiętać, że wybielające kremy rzadko kiedy zawierają wyłącznie naturalne składniki – często są to chemikalia, które mogą uszkadzać skórę. Laserowe wybielanie daje efekt widoczny natychmiast po zabiegu, jednakże przez 2-3 tygodnie należy bardzo ostrożnie pielęgnować miejsca naświetlane. Mogą pojawić się zaczerwienienia, bolesność i podrażnienia, dlatego też do zaleczenia należy powstrzymać się od stosunków seksualnych.