Prawdopodobnie każdy chciałby wprowadzić w swoim wyglądzie większe lub mniejsze zmiany. Kiedyś było to niezmiernie kosztowne i wymagało bolesnych i wysoce inwazyjnych operacji. Na szczęście od tego czasu medycyna estetyczna poczyniła ogromny skok na przód. Dzisiaj można przeprowadzić znaczącą korektę swojego ciała w ciągu nawet 15 czy 20 minut. Jak to możliwe?
Wszystko to za sprawą rozwoju wypełniaczy, a szczególnie najbardziej uznanego spośród nich wszystkich – kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w skórze właściwej. We wczesnych latach życia człowieka, stężenie tego kwasu utrzymuje się na na wysokim poziomie. Z czasem jednak, pod wpływem czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych procesów starzenia się, poziom ten zaczyna gwałtownie spadać. Taki ubytek prowadzi do zwiotczenia skóry, jej wysuszenia i ostatecznie do powstania zmarszczek. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można poprawić kondycję naszej skóry – wygładzić ją, usunąć zmarszczki, zwiększyć objętość ust czy policzków. Warto również dodać, że jest on substancją biozgodną i biodegradowalną, a więc nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych i w pełni rozkłada się w naszym organizmie. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast i utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy.

Co pomoże mi poprawić kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosowany może być do poprawy wielu niedoskonałości. Dzięki niechirurgicznej metodzie korekcji jaką umożliwia ów kwas możemy poprawić wygląd brwi, powiek, policzków, owalu twarzy, czy też bruzd nosowo-wargowych. Bardzo popularnym i ceniony zabiegiem jest też modelowanie kości policzkowych.

Modelowanie kości policzkowych

Ze względu na swą efektywność i efektowność zabieg ten jest stosunkowo popularny. Poprawne jego przeprowadzenie prowadzi m.in. do poprawy:

  • naprężenia skóry i jej elastyczności
  • kolorytu skóry
  • napięcia mięśniowego
  • konturu twarzy

Sam zabieg jest prosty i bezpieczny. Proces ten rozpoczyna się od dezynfekcji całej twarzy. Następnie kwas hialuronowy wstrzykiwany jest kolejno w miejsca tego wymagające – tam gdzie tkanka wiotczeje lub pojawiają się zmarszczki. Dla pomyślności całego zabiegu niezwykle istotne są kompetencje lekarza. Wszystkie nakłucia jakie przeprowadzi muszą być wykonane na odpowiednią głębokość, tak aby preparat nie dostał się ani za płytko, ani za głęboko. Po iniekcji lekarz rozmasowuje kwas i rozprowadza go równomiernie po całej powierzchni docelowej.

Przyszłość już dziś

Jak widać modelowanie twarzy czy inne zabiegi medycyny estetycznej nie muszą być już dłużej kojarzone z bolesnymi i przerażającymi zabiegami, po których tygodniami dochodzimy do siebie. Postęp medycyny spowodował, że lekarze mogą spokojnie odłożyć skalpele i zastąpić je dużo bezpieczniejszymi i wygodniejszymi strzykawkami. Nowoczesne preparaty,  a zwłaszcza kwas hialuronowy nie tylko pozwalają na uzyskanie zaskakujących i szybkich efektów, ale i zwiększają poczucie bezpieczeństwa wśród pacjentów. Wszystko to prowadzi do coraz większej popularyzacji medycyny estetycznej wśród różnych ludzi – bez względu na wiek czy płeć.