Dbanie o skórę na własną rękę z czasem staje się coraz trudniejsze. Na szczęście na rynku medycyny estetycznej istnieje wiele zabiegów, które ułatwiają nam życie. Jednym z nich jest nowoczesny zabieg aquaabrazji wykonywany przy pomocy urządzenia Jet Peel.

Czym jest aquaabrazja?

Aquaabrazja zwana też hydroabrazją to zupełnie naturalny i bezbolesny zabieg, który w sposób wyraźnie zauważalny poprawia wygląd i fakturę skóry – efekty widoczne są już od pierwszego zabiegu.
Ten wszechstronny, rewitalizująco-oczyszczający proces pozwala na złuszczenie starego naskórka oraz głębokie oczyszczenie i nawilżenie. Jet Peel nadaje się do każdego rodzaju skóry. Hydroabrazja polega na obmywaniu naszej twarzy pod wysokim ciśnieniem specjalną mieszanką wody fizjologicznej, tlenu i przeciwutleniaczy. To delikatne i przyjemne czyszczenie pozwala odblokować pory i usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które w sposób naturalny nagromadziły się przez lata. Dodatkowo każdy zabieg pobudza krążenie, dzięki czemu skóra wydaje się być jeszcze bardziej odżywiona, świetlista, gładka i młoda.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Jet Peel?

Zabieg zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia całej twarzy. Następnie przy użyciu urządzenia Jet Peel zaczyna oczyszczać się twarz wodą fizjologiczną pod naprawdę dużym ciśnieniem (jej prędkość dwukrotnie przekracza prędkość dźwięku!) z odległości około 10 mm. Pozwala to na niezwykle dogłębne oczyszczenie. Po hydroabrazji nakładana jest maska witaminowa, a następnie krem z filtrem.
Nowoczesne urządzenie Jet Peel jest całkowicie bezpieczne, a efekty aquaabrazji przeprowadzanej przy jego użyciu widoczne już za pierwszym razem. Warto jednak skorzystać z serii zabiegów, aby w pełni poznać moc i skuteczność urządzenia – zalecany jest przynajmniej jeden zabieg w miesiącu. Zazwyczaj cały proces trwa on od 60 do 90 minut.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi aquaabrazji?

Używanie Jet Peel ma wiele zalet. Po pierwsze szybkość i wygoda, po drugie skuteczność, a po trzecie odrobina relaksu. Hydroabrazja jest naprawdę wszechstronna – program zabiegu dostosowuje się do potrzeb pacjenta. Najczęściej przeprowadza się ją w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by aquaabrazji użyć również w innych partiach ciała, które wymagają wygładzenia, głębokiego oczyszczenia i nawilżenia, takich jak np. dłonie, stopy, klatka piersiowa, plecy czy łokcie.

Dodatkowymi atutami Jet Peel są:

  • łagodzenie objawów trądziku
  • wygładzenie blizn potrądzikowych
  • oczyszczanie skóry i jej silne nawilżanie
  • brak skutków ubocznych
  • możliwość stosowania przy każdym rodzaju cery
  • spłycanie zmarszczek powierzchniownych i głębokich
  • niwelowanie zmarszczek dookoła ust i oczu
  • leczenie i usuwanie rozstępów oraz cellulitu