Kwas hialuronowy używany jest do wypełniania zmarszczek i powiększania usta. Można go używać również w postaci kremów, dzięki czemu skóra będzie nawilżona, jędrna i promienna.

Kwas hialuronowy – obok kolagenu – uważany jest za jeden z najważniejszych składników skóry człowieka. Wiąże wodę, chroni skórę przed wysuszeniem, wygładza naskórek i wzmacnia jego właściwości ochronne. To również naturalny filtr, który chroni przed szkodliwymi substancjami chemicznymi i bakteriami, a jednocześnie ułatwia wchłanianie pożądanych składników w głąb skóry.

Ilość kwasu hialuronowego uzależniona jest od wieku. Niestety, po przekroczeniu 40. roku życia następuje jego gwałtowny spadek. Niekorzystny wływ ma również promieniowanie UV. Skóra staje się wysuszona i pomarszczona.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w kosmetyce

Kwas hialuronowy to składnik profesjonalnych preparatów odmładzających. Dzięki niemu wypełniania się zmarszczki i powiększania usta. Jest wstrzykiwany w postaci hialuronianu sodu (soli sodowej kwasu hialuronowego).

Substancja ta jest biozgodna, nietoksyczna i nie powoduje reakcji alergicznych. Pozyskuje się ją z kogucich grzebieni lub wytwarzana biotechnlogicznie. Ma postać śluzu lub żelu.

Na czym polega zabieg?

Kwas wstrzykuje się w skórę, a dzięki temu wypełnienia się załamania naskórka przez dostarczenie mu zastępczej dawki. To gwarantuje przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia tkanek skóry i wygładzenie zmian.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełniania ust oraz powiększania biustu.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas wykorzystuje się również w kosmetykach. Kosmetyki go zawierające doskonale bowiem nawodniają skórę dojrzałą, dzięki czemu staje się ona gładka, jędrna, sprężysta i elastyczna.

Kremów tych można używać również zimą, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, kwas hialuronowy nie rozszerza naczyń krwionośnych. Ich regularne stosowanie pozwoli na dłużej cieszyć się jędrną i nie młodą twarzą.