Każdy z nas marzy o pięknym, zgrabnym ciele, jednak nie każdy ma czas, żeby skupić się na intensywnych ćwiczeniach fizycznych i diecie. Rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem urządzenia VelaShape™.
 

Cellulit? Tłuszczyk?

Najczęstszym problemem, z którym przychodzą panie do gabinetów medycyny estetycznej, prócz wygładzania zmarszczek, jest naturalnie cellulit. Dotyczy on właściwie każdej kobiety, jest przyczyną kompleksów i zwyczajnie nie wygląda najlepiej. Dodatkowo jest również wskaźnikiem, że organizm nie radzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i przepływem limfy. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak specjalne masaże z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń pomagają nie tylko znacznie zmniejszyć widoczność cellulitu, ale również wspomagają odchudzanie. Takie podwójnie działanie można zaobserwować przy zabiegach z wykorzystaniem VelaShape™ – urządzenia, które wykorzystuje siłę podciśnienia oraz masażu limfatycznego, dzięki czemu następuje redukcja obwodu ciała i cellulitu.
 
W przypadku wielu zabiegów nie zawsze możemy mieć pewność, że zadziałają one na nasz organizm. Często okazuje się, że trzeba ich wykonać znacznie więcej, że nie mają odpowiednich atestów lub zwyczajnie są… nieskuteczne. Jeśli chodzi o VelaShape™ nie ma takiego zagrożenia. Urządzenie posiada certyfikat FDA – rządowej agencji USA ds. leków i żywności, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabiegu. Dodatkowo w wyniku szeregu badań udowodniono jego skuteczność – pacjent ma właściwie gwarancję utraty nawet kilku centymetrów obwodu ciała.
 

Jak to działa?

VelaShape™ wykorzystuje cztery metody oddziaływania na tkankę tłuszczową i skórę.

  • podczerwień podgrzewa płytkie warstwy skóry oraz tkanki tłuszczowej do głębokości 3 mm. Dzięki temu skóra będzie bardziej elastyczna, mikrokrążenie zostanie pobudzone do działania, tkanki się dotlenią
  • prąd RF również powoduje podgrzanie tkanki tłuszczowej, ale na większej głębokości (do 1.5 cm)
  • podciśnienie zasysa tkankę, pobudza krążenie krwi. Dzięki niemu podczerwień i prąd dotrą głębiej i będą mogły jeszcze intensywniej oddziaływać na skórę, zmuszając ją do produkcji nowego kolagenu.
  • masaż limfatyczny poprawia krążenie, działa zbawiennie na cellulit

Podczas zabiegu nie będą potrzebne żadne specjalne stroje. Powierzchnia ciała zostanie pokryta specjalnym VelaSpray™ – żelem, który ułatwi przepływ prądu i przesuwanie rolek urządzenia. Efekty będzie można zobaczyć już po 4 zabiegach, wykonywanych w 7-10 dniowych odstępach, jednak warto dowiedzieć się w gabinecie, jaka ilość będzie najlepsza w danym przypadku. Zabieg nie jest bolesny, bezpośrednio po nim może krótko utrzymywać się zaczerwienienie, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić zasinienia. W najlepszych przypadkach utrata obwodu to nawet 7 cm. VelaShape™ nadaje się również do ujędrniania właściwie każdego obszaru, który sprawia problemy – od stóp do głów, podczas jednego zabiegu.