Worki tłuszczowe powiek w znacznym stopniu postarzają całą twarz. Zniekształcają jej kontur i sprawiają że wygląda się bardzo zmęczonym.

Do zabiegu odtłuszczania powiek można stosuje się fosfatydylocholiny . Jest ona fosfolipidem, który posiada właściwości rozpuszczające tłuszcz. Wykorzystywana jest ona w medycynie, jako lek antycholesterolowy oraz antytrójglicerydowy, gdyż substancja rozpuszcza cholesterol w komórkach tłuszczowych. Obecnie wykorzystywane są roztwory fosfatydylocholiny, które zwiększają skuteczność wielu zabiegów odtłuszczających.
Do usunięcia worków na powiekach wykorzystywany jest roztwór zawierający lecytynę, która redukuje Po przeniknięciu roztworu do komórki tłuszczowej wywołuje rozpad trójglicerydów, a następnie wraz z liporoteinami jest transportowany do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie z organizmu.

Na czym polega zabieg usuwania worków tłuszczowych powiek?

Zabiegi wykorzystujące preparaty na bazie fosfatydylocholiny są niechirurgiczną metodą usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na ostrzykiwaniu substancją worków na powiekach. Liczba wkłuć w jeden worek wynosi ok. 1-2 wkłuć, a inflirtacja wykonywana jest metodą mikrogrudek. 
Zabiegi jest niezwykle szybki i trwa około 20 minut, nie pozostawia żadnych blizn.

Rezultaty zabiegu i jego zalety:

Tłuszcz z obszaru powiek może być usunięty po 3-4 zabiegach wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni.
Do zalet zabiegu mozna zaliczyć:

  • szybkość wykonania procedury
  • bezbolesność zabiegu
  • brak ingerencji w skórę właściwą i mięśnie
  • mała liczba wkłuć
  • dobre rozprzestrzenianie się preparatu.