Korekta podwójnego podbródka
Candice Picard z Unsplash

Podwójny podbródek zdecydowanie nie jest marzeniem żadnej kobiety. Kiedy raz się pojawi, nie sposób się go pozbyć dietą czy ćwiczeniami. Również tradycyjne operacje plastyczne wiele kobiet mogą odstraszać ze względu na blizny i ciężki okres rekonwalescencji. Z pomocą przychodzi jednak SlimLipo – mini laserowa liposukcja.

 

Liposukcja na podbródek

Zabieg liposukcji kojarzy się z długim dochodzeniem do siebie i oczekiwaniem na ujrzenie efektów zabiegu. Jeśli do tego dodamy siniaki, możliwe krwotoki i komplikacje, wykonywanie liposukcji na podbródku przestaje być zachęcającym pomysłem. Jednakże SlimLipo z tradycyjną liposukcją ma bardzo niewiele wspólnego. Po pierwsze jest to zabieg przeprowadzany w bardzo ograniczonym zakresie. Tradycyjna liposukcja wykorzystuje grubą kaniulę, która brutalnie odsysa tkankę tłuszczową. SlimLipo wykorzystuje bardzo cienką sondę, która nie pozostawia blizn.

 

Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego – wystarczy znieczulenie miejscowe, pacjent po zabiegu może wróci do domu. Tłuszcz do odessania rozpuszcza się pod wpływem światła lasera o długości fali 924 nm oraz 975 nm. Wykorzystanie fal o różnej długości pozwala na osiągnięcie dwóch różnych celów – rozpuszczenie tkanki tłuszczowej do odessania oraz obkurczenie i odbudowanie włókna kolagenowego, co ujędrnia skórę. W ciągu niecałej godziny lekarz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej w takiej ilości, żeby efekt zabiegu był zadowalający. Najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby, których skóra jest jędrna i nie obwisa. Jeśli skóra straciła na elastyczności, konieczne może być połączenie zabiegu liposukcji z liftingiem skóry.

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Podstawową zaletą SlimLipo jest o wiele krótszy czas potrzebny do powrotu do pełnej sprawności. Już po około tygodniu będzie można podziwiać efekty po zabiegu, kiedy zejdzie pierwsza opuchlizna. Opatrunek przez pierwsze 48 godzin należy nosić non stop, później zgodnie z zaleceniami lekarza – najczęściej jeszcze przez tydzień również w nocy. Pacjentki chwalą tę metodę ze względu na jednoczesne ujędrnienie skóry.

 

SlimLipo stosowana jest również w innych rejonach ciała, oferuje bowiem delikatny rodzaj małoinwazyjnej liposukcji, po której rekonwalescencja jest stosunkowo krótka. Zależy to oczywiście od ilości odessanego tłuszczu. Również wszelkie dolegliwości zazwyczaj związane z wykonywaniem liposukcji są bardzo ograniczone – siniaki, opuchlizny i utrata krwi w przypadku SlimLipo są ograniczone do minimum, dzięki czemu pięknym podbródkiem można cieszyć się już w tydzień po zabiegu.