Korekta mięśnia naramiennego
Andre Taissin z Unsplash

Implantów używa się w różnych celach. Oczywiście, jeśli zapytacie o nie facetów, pomyślą i powiedzą jedno – sztuczne piersi. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo tego typu przedmiot może ułatwić życie. Choćby osobom, które uległy wypadkowi, lub urodziły się z wadliwą budową ciała. Wówczas właśnie z pomocą przychodzą wspomniane implanty. Tego typu sytuacja występuje chociażby w związku z mięśniem naramiennym.

Implantów używa się między innymi właśnie chcąc odtworzyć mięsień naramienny. Choć zabieg ten jest skuteczny i często przynosi spodziewane efekty, to nie sposób nie zauważyć lekarzy specjalistów, stwierdzających jasno – jest to jeden z trudniejszych zabiegów związanych z medycyną estetyczną.

Dlaczego? Ponieważ o ile w wypadku operacji mięśni naramiennych z obu stron, sytuacja jest nieco mniej skomplikowana, o tyle wszczepienie implanta zaledwie w jedno ramię może oznaczać drobne komplikacje. Chociażby to, że ciało po takim zabiegu nie będzie idealnie symetryczne, a efekt – pomimo iż pomoże operowanemu – wciąż może okazać się niezadowalający. Warto jeszcze pochylić się nad tym, iż taki implant bardzo pomaga osobie, która go przyjmuje. Nie tylko podnosi samoocenę, ale również może pomóc, dosłownie, odzyskać równowagę. A to już zdecydowanie sukces.

Operacja plastyczna mięśnia naramiennego daje też wiele pewności siebie mężczyznom, którzy liczne godziny spędzają na siłowni, wylewając przy tym siódme poty, i próbując osiągnąć pożądaną sylwetkę. Jeśli cały ten wysiłek na nic się nie zdaje, gdyż nie mogą uzyskać odpowiedniej masy mięśniowej, to mogą skorzystać z opisywanego przez nas zabiegu. Wówczas efekt jest o wiele szybciej widoczny.

Jak łatwo się domyślić, kobiety o wiele rzadziej poddają się tego typu operacji. Najczęściej decydują się na nią, jeśli rodzą się z pewnego rodzaju genetyczną wadą, lub gdy tracą część tkanki na rzecz choroby lub wypadku. Oczywistym wydaje się natomiast fakt, że niewiele spośród naszych Czytelniczek chciałoby jeszcze bardziej eksponować mięśnie swoich ramion. To raczej przypadłość facetów.