Końcówki do frezarki do pedicure

Kiedyś kobiety dbały przede wszystkim o dłonie. Dziś równie często “troszczą się” o kondycję swoich stóp. Zabieg pedicure jest oczywiście najchętniej wybierany wiosną i latem, gdy nosi się odkryte buty. Nie oznacza to jednak, że jesienią i zimą nie dba się o stopy! Końcówki do frezarki do pedicure zdecydowanie przydają się na każdym etapie wykonywania zabiegu. Które frezy są najlepsze? Co można w ogóle nimi “zdziałać”? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a wybór końcówek do frezarki do pedicure okaże się prostszy niż myślisz!

Jakie frezy najlepiej sprawdzą się do pedicure?

Frezy diamentowe, stalowe, ceramiczne, kamienne… Ich rodzajów jest naprawdę wiele, więc wybór najlepszych potrafi być dość problematyczny. Poniżej scharakteryzowaliśmy pokrótce każdy z typów końcówek do frezarki do pedicure.

Frezy diamentowe

Frezów diamentowych najczęściej używa się do opracowania płytki i jej okolic, aczkolwiek podczas zabiegów podologicznych istotne są również inne ich właściwości. Chodzi nam przede wszystkim o usuwanie zrogowaceń na podeszwie i spłycanie pęknięć. Oczywiście, frezy diamentowe występują w kilku wariantach i dzielimy je w zależności od grubości nasypu diamentowych opiłków. Te najdrobniejsze doskonale “radzą sobie” ze skórą, natomiast grubsze – ze zrogowaceniami czy zgrubieniami.

Frezy stalowe

Podczas zabiegów podologicznych zazwyczaj stosuje się różyczki i frezy próżniowe. Oba rodzaje frezów stalowych świetnie sprawdzają się na etapie pracy ze skórą stóp. Różyczki służą do usuwania odcisków oraz spłycania rozpadlin. Frezy próżniowe natomiast działają bardziej punktowo, niwelując zrogowacenia i odciski.

Frezy z węglika spiekanego

Frezy z węglika spiekanego są przeznaczone głównie dla profesjonalistów. Aby dobrze pełniły swoją funkcję, trzeba się nimi umiejętnie posługiwać. Wiele paznokciomaniaczek twierdzi, że trudno o lepsze końcówki do frezarki do pedicure. Są one wykorzystywane do zdejmowania hybrydy, akrylu oraz żelu, a także przy pracy ze zgrubiałymi paznokciami.

Frezy ceramiczne

Jeżeli z jakichś przyczyn frezy z węglika spiekanego są dla Ciebie problematyczne, koniecznie wypróbuj frezy ceramiczne. Mają one niemal identyczne zastosowanie, ale są dla wielu osób łatwiejsze w obsłudze. Mimo to, należy mieć na uwadze, że te końcówki do frezarki są dość kruche i trzeba się z nimi obchodzić szczególnie delikatnie.

Frezy kamienne

Ostatnim rodzajem końcówek do frezarki, wykorzystywanym przy wykonywaniu zabiegów na stopy, są frezy kamienne. Najczęściej opracowuje się nimi skórki oraz płytki najbardziej delikatne i podatne na uszkodzenia. Można wyróżnić wśród nich frezy kamienne białe (naturalne) oraz różowe (syntetyczne). Zarówno jeden, jak i drugi ich rodzaj ma swoje miłośniczki wśród osób wykonujących pedicure.

Ile powinno się mieć końcówek do frezarki do pedicure?

Niestety, nie jesteśmy w stanie podać Ci konkretnej ilości frezów, w które powinnaś się zaopatrzyć, by wykonać idealny pedicure. Przede wszystkim warto pamiętać, że nie ma jednej, uniwersalnej końcówki do frezarki, która sprawdzi się “do wszystkiego”. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są stopy oraz jak bardzo chcesz ułatwić sobie pracę. W teorii większość zabiegów, do których służą końcówki do frezarki do pedicure, można wykonać również manualnie, korzystając m.in. z cęgów, pilników czy też dłutek. W praktyce jednak korzystanie z frezów zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę – tak, że zdecydowana większość profesjonalistek nie wyobraża sobie bez nich jakiegokolwiek zabiegu. Inną sprawą jest to, że powinno się również mieć zawsze na uwadze, że ważniejsza od ilości końcówek do frezarki jest ich jakość. Czasami lepiej zainwestować w 2-3 “porządne” frezy niż 5-6 kiepskich – takich, które przetrwają tylko kilka zabiegów pedicure.

Gdzie można znaleźć sprawdzone końcówki do frezarki do pedicure?

Jeżeli szukasz miejsca w Internecie, w którym można znaleźć wysokiej jakości frezy do pedicure, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego AllePaznokcie! W swojej ofercie posiadamy nie tylko najlepsze frezarki, ale i profesjonalne końcówki do tych sprzętów. Ogromną przewagą naszego sklepu internetowego jest to, że kupisz u nas również tysiące innych produktów do stylizacji paznokci (i nie tylko). Wyróżniają nas atrakcyjne ceny, bogata oferta oraz sprawna realizacja zamówień. Pamiętaj, że w przypadku końcówek do frezarki do pedicure naprawdę nie warto patrzeć tylko na cenę. Ważne są przede wszystkim ich jakość wykonania oraz zastosowanie.