Psychologia

Dlaczego on przestał się odzywać?

Dlaczego on przestał się odzywać

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Wiele kobiet narzeka na mężczyzn, którzy pojawiają się znienacka, równie niespodziewanie znikają, a potem powracają. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego on przestał się odzywać, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Facet bumerang to często spotykane zjawisko w dzisiejszych czasach, nie jesteś jedyną, którą dotknęło.

Romantyczne randki, które kończą się zniknięciem faceta

Początkowo masz wrażenie, że spotkałaś swoją bratnią duszę. Świetnie się ze sobą dogadujecie. On zabiera cię na romantyczne randki, podczas których czujesz się traktowana w sposób wyjątkowy. Myślisz, że spotkałaś swojego księcia z bajki. Randki z nim są takie wyjątkowe, nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłaś. Nagle jednak następuje zwrot akcji. On przestaje się odzywać. Nie odpowiada na twoje wiadomości, nie odbiera telefonu, ani nie oddzwania. Początkowo zastanawiasz się, co zrobiłaś nie tak. Z czasem jednak uznajesz, że z czymś mu nie podpasowałaś, przechodzisz nad tym do porządku dziennego i wtedy on powraca. Facet bumerang ma to do siebie, że odzywa się niespodziewanie, robi ci nadzieję, a później znika bez słowa. Gdy próbujesz wypytać go o powody takiego zachowania, mówi o nadmiarze obowiązków zawodowych i problemach rodzinnych. Za pierwszym razem może to jeszcze wydawać się wiarygodne, za drugim i trzecim jednak zaczyna zastanawiać.

Dlaczego on przestał się odzywać?

Naturalną koleją rzeczy jest to, że zadajesz sobie pytanie: dlaczego on przestał się odzywać? Próbujesz dojść do tego, czy zrobiłaś coś, co mogło go urazić. Powiedziałaś o parę słów za dużo. Brzydko się ubrałaś lub pomalowałaś na randkę. Wyszłaś na niej na zbyt mało elokwentną? Potem zaczynasz zastanawiać się, czy on ma jakieś problemy emocjonalne. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie możesz poznać jasnej odpowiedzi na swoje pytania. Facet bumerang ma to do siebie, że z niektórych problemów sam nie zdaje sobie sprawy. A o tym, co wie na swój temat, niechętnie mówi innym. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy  to kwestia trudnego dzieciństwa czy niedojrzałości emocjonalnej. Jedno czy drugie wytłumaczenie nijak go nie usprawiedliwia. Ważne jest, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem dotkliwie cię rani.

Czy ze mną jest coś nie tak, że przyciągam takich typów?

Gdy trafiasz na faceta, który raz się pojawia, a potem znika i tak w kółko, możesz zacząć wątpić w siebie i zadawać sobie pytanie: czy ze mną jest coś nie tak, że przyciągam takich typów? Nie ma jednak sensu się zadręczać. Facet bumerang może przytrafić się każdej z nas, businesswoman i ekspedientce w sklepie, kobiecie o urodzie modelki oraz takiej o krąglejszych kształtach. Nasza pozycja zawodowa, finansowa oraz atrakcyjność fizyczna nie mają tutaj nic do rzeczy.

Nie stawiaj ultimatum

Kobiety, którym trafił się facet bumerang, często stawiają mu ultimatum. Jeśli jeszcze raz znikniesz bez słowa, to z nami koniec. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ przy tak silnych emocjach mało która z nas jest w stanie wytrwać w postanowieniu. Często spuszczamy z tonu, by nie stracić ukochanego faceta i dajemy mu dwudziestą szansę na powrót. Poza tym facet bumerang ma często problem z empatią i nie bardzo obawia się ewentualnego zerwania kontaktu.

Dodaj komentarz