Laureaci Nagrody Nobla z 2013r z medycyny udowodnili, iż dorosłe komórki można tak przeprogramować by zachowywały się jak zarodkowe komórki macierzyste; co oznacza, że można je przekształcić w dowolną komórkę naszego ciała.
Odkrycie to zmienia nasze spojrzenie na procesy dojrzewania i starzenia się organizmów. Daje nam ogromne możliwości dla medycyny estetycznej. Inni lekarze np. dermatolodzy zwrócili uwagę, że umocnił się trend odejścia od nienaturalnie unieruchomionej twarzy, zbyt wypukłych policzków i obfitych ust.
 
Powrót do naturalności, korzystanie z lekarza dermatologa w celu zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się i leczeniu niekorzystnych zjawisk starzenia się skóry, to obecnie priorytety medycyny estetycznej. Lekarze zwrócili także uwagę na to, iż obecnie umacnia się trend w medycynie anti-aging. Estetyka lekarska jest tylko częścią całościowego podejścia do zagadnienia biologicznego starzenia się człowieka.
 
Każdy z nas z własnych obserwacji wie, że osoba w średnim wieku może być postrzegana zarówno jako jeszcze młoda, a inna w tym samym wieku już jako stara. Dlatego bardzo ważnym jest jednoczesne i harmonijne dbanie o swój wygląd zewnętrzny jak również o swoje wnętrze aby było pogodne, życzliwe i pełne akceptacji dla siebie. Dlatego, gdy wkroczy się w wiek średni zalecane jest zrobienie badań poziomu DHEA (dehydroepiandosteron).
 
Najwyższe , korzystne dla człowieka wysokie stężenie DHEA występuje w młodym wieku, w późniejszym okresie naszego życia należy swój organizm wspomóc przyjmując odpowiednią do wieku ilość tej substancji. Wysoki poziom DHEA w naszym organizmie zapewni nam witalność, kondycję, sprawność umysłową; ogólnie lepsze samopoczucie i jakość życia.
 
Ponadto DHEA odmładza: wygładza zmarszczki i poprawia cerę, pobudza wzrost komórek, wzmacnia włókna kolagenowe co zapobiega wiotczeniu skóry. Korzystnie wpływa na układ nerwowy organizmu człowieka. Oprócz badania poziomu DHEA w organizmie zalecane jest także sprawdzenie poziomu witaminy D3, która odpowiada za w dużej mierze za gospodarkę wapniowo-fosforową w organiźmie. Niedobór witaminy D3 występuje dość powszechnie i często łączy się z tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Korzystnie dobrana dawka DHEA i witaminy D3 istotnie spowolni procesy starzenia się , przedłuży młodość i poprawi jakość naszego życia.