Każda kobieta marzy o młodej, jędrnej skórze. Niestety, w miarę upływu czasu pojawiają się zmarszczki. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna oraz zabiegi nieinwazyjne.

Technologia Thermage CPT przywraca skórze młody, promienny wygląd. Warto pamiętać, iż skóra po zabiegach chirurgicznych czasem sprawia wrażenie nienaturalnie naciągniętej.

Metody odmładzania bez efektu maski

Medycyna estetyczna opracowała metody, które zapewniają skórze delikatny lifting. Za ich sprawą twarz wygląda promiennie i naturalnie. Jedną z takich metod jest zabieg z wykorzystaniem technologii Thermage CPT. Jego działanie opiera się na zastosowaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadza się z użyciem specjalnej głowicy, która emituje fale termogenne. Technologia Thermage CPT sprowadza się do nagrzewania skóry na głębokości kilku milimetrów. Skórę właściwą podgrzewa się do temperatury powyżej 60 stopni Celsjusza. Nie należy jednak obawiać się poparzenia czy nieprzyjemnych doznań. Urządzenie nagrzewając skórę właściwą, jednocześnie chłodzi naskórek i tym samym chroni go przed nadmiernym nagrzaniem.

Efekty

Technologia Thermage CPT działa dwuetapowo. Najpierw następuje obkurczenie włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy efekt zaraz po zabiegu. Fale pobudzają też fibroblasty, które odpowiadają za syntezę kolagenu. Dzięki temu skóra zachowuje na dłużej piękny, promienny i młodzieńczy wygląd.

Zaletą technologii Thermage CPT jest działanie wielowymiarowe. Zabieg nie tylko zapewnia efekt delikatnego liftingu, ale też odżywia i pielęgnuje skórę. Naciągniecie twarzy nie jest z drastyczne, mięśnie mimiczne zachowują swoje właściwości i nie zostają unieruchomione. Cera przez długi czas pozostaje w dobrej kondycji.

Aleksandra Wiktor