Ta zdobywająca coraz większą popularność niedroga, szybka i skuteczna metoda polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na obszary wymagające regeneracji. Carboxytherapy System firmy Mesalyse to urządzenie najnowszej generacji, dzięki któremu zabieg jest bezbolesny, precyzyjny i w pełni bezpieczny.

Dobroczynne właściwości dwutlenku węgla znane są już od ponad 80 lat. W latach 30. francuscy kardiolodzy zalecali pacjentom z chorobami krążenia kąpiele w wodzie nasyconej CO2. Z czasem zauważono, że poprawia on też wygląd skóry i w latach 90. zaczęto go podawać podskórnie i wykorzystywać w zabiegach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie zdobyły jednak większej popularności ze względu na bolesność techniki podawania gazu do organizmu. Przełomem było wprowadzenie na rynek nowoczesnego urządzenia Carboxytherapy System francuskiej firmy Mesalyse, opartego na innowacyjnej bezbolesnej metodzie podawania dwutlenku węgla. Jego skuteczność i bezpieczeństwo działania są potwierdzone licznymi badaniami. W Brazylii, gdzie wykonuje się wiele operacji plastycznych, technika ta wspomaga zabiegi liftingu skóry, a nawet liposukcji, a stosowana jako samodzielna terapia daje efekty porównywalne do tych osiągniętych za pomocą koktajli do mezoterapii.

Na czym polega zabieg?

– Ta prosta i skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia i odbudowy – tłumaczy Kalina Ben Sira, Prezes Kliniki La Perla, w której można poddać się zabiegowi. – Zabiegi należy podzielić na dwa rodzaje: takie, które służą odmładzadzaniu skóry i jej liftingowaniu, oraz takie, które redukują cellulit, czyli komórki tłuszczowe położone płytko pod skórą. Tutaj CO2 rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne, stymulując metabolizm tłuszczu. Pobudza też krążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność. Obszar podany zabiegowi nie tylko ulega wyszczupleniu i wygładzeniu, ale również poprawie ulega jakość skóry, która wyraźnie się zagęszcza. Działanie CO2 na twarz, szyję czy dłonie jest bardzo podobne, efekt liftingu uzyskuje się dzięki zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny. Karboksyterapia to jedyna na świecie metoda o wielokierunkowym działaniu wywołująca szereg powiązanych ze sobą fizjologicznych reakcji, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak działa urządzenie?

Carboxytherapy System jest jedynym urządzeniem na rynku podającym gaz w sposób pulsacyjny. Zabieg wykonywany jest pneumatycznym pistoletem, a wszystkie parametry mogą być precyzyjnie określone. To rozwiązanie umożliwia sekundowe podanie gazu z kilku punktów na leczonym obszarze, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Niezwykle cienka igła osadzona na pistolecie wydaje optymalną dawkę gazu, gwarantującą jednocześnie bezbolesność i skuteczność bez ryzyka i skutków ubocznych.

Karboksyterapia jest metodą naturalną, zgodną z procesami fizjologicznymi organizmu, która wykorzystuje i intensyfikuje fizjologiczne mechanizmy w nim zachodzące. Dwutlenek węgla jest bowiem jednym z podstawowych produktów przemiany materii (w spoczynku w ciągu godziny produkujemy 12 litrów tego gazu), niezbędnym do regulowania wielu procesów biologicznych, między innymi do przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie jego stężenia stymuluje dostarczanie większych ilości tlenu do danej okolicy, a w efekcie silną odnowę tkanek
i szybszy metabolizm.

Efekty zabiegu

Uważa się, że karboksyterapia to obecnie jedna z najlepszych metod redukcji cellulitu oraz mezoterapii skóry w celu jej zagęszczenia. Świetnie sprawdza się też w modelowaniu ciała, poprawia napięcie skóry brzucha, ramion, ud, piersi (np. po ciąży lub odchudzaniu), wygładza blizny i rozstępy. Stosując korboksyterapię na twarz, dążymy do wygładzenia zmarszczek i uniesienia opadających powiek. Dwutlenek węgla ma też zastosowanie w celach leczniczych, np. przy niewydolności żylnej. Badania wykazały też, że może być pomocny w likwidacji zmian łuszczycowych, np. na obszarze głowy, redukując stan zapalny i stymulując pracę mieszków włosowych.
Zabieg, w zależności od leczonego obszaru, trwa od kilku do 30 minut. Nie wymaga znieczulenia i jest bezbolesny dzięki precyzji urządzenia oraz bardzo cienkiej średnicy igły. Nie wywołuje skutków ubocznych, od razu po nim można wrócić do codziennych zajęć. Najlepsze efekty uzyskuje się, robiąc serię 6-12 zabiegów co 10 dni.

Karboksyterapię można wykonać w Klinice La Perla:

klinika la perla basic_kontraKlinika Medycyny Estetycznej La Perla „Wilcza” i Klinika La Perla SPA Panorama, Klinika La Perla SPA Hilton, Klinika Chirurgii plastycznej i Medycyny Estetycznej Łowicka (szczegóły na: www.la-perla.pl).
Cena: 299-399 zł

 

 

 

 

Iwona Czapran, Publicity