Jak zwiększyć libido

Należycie do grona par, które chętnie spędzały czas w łóżku podczas zbliżeń, jednak od pewnego momentu temperatura w sypialni nieco spadła? Sprawdźcie, jak zwiększyć libido, aby chwile pełne przyjemności na nowo zagościły w Waszej codzienności.

 

Stres, przemęczenie, natłok obowiązków – wszystko to niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, w tym również libido, czyli popęd seksualny. W Waszym związku ostatnio nie gości bliskość? Zastanówcie się, jaka może być tego przyczyna i sprawdźcie, jak podnieść libido domowymi sposobami.

Jak zwiększyć libido – zastanów się, jakie jest źródło problemu

Libido jest kwestią indywidualną i uzależnioną przede wszystkim od hormonów, wieku oraz czynników zdrowotnych – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Stres, używki, nieregularny tryb życia – wszystko to może przełożyć się na naszą ogólną wydajność, również w sypialni. Jak pobudzić libido, jeśli zauważamy, że któraś ze stron w związku zaczyna tracić zainteresowanie seksem? W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze to, że spadek popędu seksualnego w pewnych sytuacjach bywa normalnym zjawiskiem. Popęd seksualny u kobiet obniża się w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonalnej oraz u pań mających za duże stężenie prolaktyny. Panowie z kolei zauważają obniżenie libido po 45 roku życia, kiedy to gwałtownie spada produkcja testosteronu. Jeśli czynniki związane z wiekiem i zdrowiem zostały przez Was wykluczone, a Wy zastanawiacie się, co zwiększa libido, postarajcie się dokładnie prześledzić to, jak wyglądał przez ostatni czas Wasz tryb życia – być może zmęczenie wzięło górę i potrzebujecie odrobiny odpoczynku. Warto również spróbować domowych sposobów, a jeśli one nie pomogą, należy skonsultować się z lekarzem. Jak pobudzić libido samodzielnie?

Jak zwiększyć libido – domowe sposoby

Niknący popęd seksualny z pewnością może rodzić frustrację – zarówno u osoby, której poziom libido spada, jak i u partnerki, czy partnera. Zazwyczaj pojawia się myśl w głowie ukochanej osoby, że przestała być atrakcyjna dla swojej drugiej połówki i to właśnie dlatego jakość i częstotliwość zbliżeń znacząco spadła. Jeśli chcecie podsycić atmosferę w sypialni i zastanawiacie się, jak zwiększyć libido, przedstawiamy kilka prostych sposobów, które z pewnością okażą się skuteczne.

 

  • atmosfera – być może do Waszego związku zaczyna wkradać się nuda, pierwsze fascynacje opadły, doskonale znacie siebie i własne ciała, przez co pożądanie nieco się zmniejsza. Jak podwyższyć libido w takiej sytuacji? Zadbajcie o atmosferę – wiele par z długoletnim stażem przestaje się o siebie starać i wzajemnie się zdobywać. Postanówcie, że raz na jakiś czas będziecie organizować sobie randki, takie, jak na początku znajomości. Romantyczna kolacja z afrodyzjakami w roli głównej, wino, które pomoże się Wam odprężyć, a następnie masaż lub wspólna kąpiel. Jeśli jesteś kobietą, pamiętaj, że Twój ukochany zwraca uwagę na to, jak wyglądasz – pobudź jego zmysły, ubierając seksowną, koronkową bieliznę. Jeśli to Ty borykasz się ze spadkiem libido, zakup nowego kompletu, który podkreśli atuty Twojej figury również i na Twoje samopoczucie wpłynie korzystnie – widząc się w takim stroju, poczujesz się bardziej atrakcyjna i pewna siebie – to może wpłynąć na wzrost popędu.
  • sexting – jeśli klasyczne sposoby nie przynoszą efektów i nadal stajecie przed pytaniem, jak zwiększyć libido, wypróbujcie czegoś nowego. Kiedy ostatni raz flirtowaliście w bardziej bezpośredni sposób? Sexting, czyli wysyłanie sobie erotycznych wiadomości skutecznie podkręca atmosferę, rozbudzając wyobraźnię. Jeśli chcecie zwiększyć popęd seksualny, doprowadzając do tego, że w Waszej sypialni na nowo zagoszczą chwile rozkoszy, odważcie się na to, aby w ciągu dnia, kiedy jesteście poza domem, zajęci codziennymi obowiązkami, wymienić się pikantnymi wiadomościami, które równocześnie będą zaproszeniem na upojny wieczór.
  • gadżety erotyczne – co zwiększa libido w przypadku pary, która jest otwarta na innowacje i chętnie wzajemnie odkrywa na nowo swoje ciała? Rozwiązaniem mogą być gadżety erotyczne – zarówno w postaci klasycznego dildo, jak i wibratorów, czy nieco bardziej odważnych zabawek przeznaczonych do BDSM. Jesteś kobietą, która boryka się z obniżonym popędem i zastanawiasz się, jak pobudzić libido? Wibratory łechtaczkowe mogą okazać się pomocne – nie tylko będą miłą odmianą od klasycznych pieszczot, ale pozwolą się bardziej zrelaksować oraz poczuć spełnienie – sporo kobiet cierpi na spadek libido ze względu na to, że podczas zbliżenia nie są w stanie czerpać maksimum przyjemności – taki gadżet pozwoli im zwiększyć doznania.

 

Problem dotyczący spadku popędu może okazać się poważny – zarówno pod względem zdrowotnym, jak i związkowym, dlatego nie należy go bagatelizować. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć libido, zanim jeszcze udasz się na konsultację u specjalisty, powyższe rady mogą okazać się pomocne.

Artykuł we współpracy z Area69.pl

Tekst partnera