rodzaje liposukcji

W związku z tym, iż systematycznie wzrasta liczba osób, dotkniętych otyłością, odsysanie tłuszczu cieszy się ogromną popularnością. Jak wybrać odpowiedni rodzaj liposukcji?

Osoby, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą pożądanych rezultatów, mogą poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu. Liposukcja jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia pod warunkiem, że dotychczasowe metody leczenia okazały się nieskuteczne.

Modelowanie sylwetki

Poddając się zabiegowi, pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liposukcji nie należy traktować jako metody odchudzania. Ten zabieg przynosi świetne rezultaty w przypadku modelowania sylwetki.

Magazynowanie tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa często gromadzi się w obrębie brzucha, talii oraz ud. U niektórych mężczyzn obserwuje się ginekomastię. Na szczęście istnieją metody, które przywracają sylwetce prawidłowe proporcje.

Klasyczna liposukcja

W przypadku SAL mamy do czynienia z klasyczną odmianą liposukcji. Plastikową rurkę, zwaną kaniulą, wprowadza się do tkanki tłuszczowej i podłącza do specjalnego aparatu. W związku z tym, iż urządzenie wytwarza ujemne ciśnienie, z uszkodzonych komórek można odprowadzić nadmiar tłuszczu.

Liposukcja wibracyjna

Z kolei liposukcja wibracyjna opiera się na wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, które powoduje ruch kaniuli. W ten sposób uwalniamy komórki tłuszczowe z otaczających je tkanek i możemy przyczynić się do ich odessania.

Liposukcja laserowa

U osób, które decydują się na liposukcję laserową, wprowadza się kaniulę ze światłowodem lasera. Ten ostatni wytwarza ogromne ilości energii, przyczyniającej się do rozpuszczenia tkanek. W związku z tym, iż podczas zabiegu dochodzi do koagulacji naczyń, ryzyko powstania urazów zostało zredukowane do minimum. Tłuszcz, rozpuszczony przez lasera, ulega odessaniu. Energia, którą emituje laser, napina skórę.

Liposukcja wspomagana strumieniem wodnym

W przypadku Body Jet mamy do czynienia z liposukcją wspomaganą strumieniem wodnym. W przypadku tego rodzaju liposukcji przez kaniulę podaje się specjalny roztwór. Ta mikstura rozpuszcza komórki, jednocześnie nie narusza nerwów i naczyń. Roztwór przyczynia się do obkurczenia tych ostatnich i zminimalizowania krwawienia.

Liposukcja rotacyjna

Liposukcja rotacyjna charakteryzuje się wysoką skutecznością. Kaniula, pod wpływem wibracji, porusza się w trzech płaszczyznach. Jednocześnie emituje infradźwięki i przyczynia się do uwolnienia tłuszczu ze struktur włóknisto-naczyniowo-nerwowych.

Osoby, które obawiają się tradycyjnej liposukcji, mogą skorzystać z metod alternatywnych. Odpowiednio dobrana technologia zmniejsza krwawienie i przywraca skórze jędrność.

Irmina