badania skóry

Dobre oko odgrywa niezwykle istotną rolę w pracy dermatologa. Umiejętność rozróżniania objawów łuszczycy od symptomów towarzyszących AZS nabywa się wraz z doświadczeniem. Dermatolog musi dysponować stosowną wiedzą, w przeciwnym wypadku może przeprowadzić niewłaściwy zabieg.

Peelingi medyczne przeprowadza się pod ścisłą kontrolą specjalisty. Tego typu specyfiki charakteryzują się inwazyjnością. Niewłaściwie dobrane stężenie kwasu może przyczynić się do powstania podrażnień, głębokich ran i blizn. W celu ograniczenia pomyłek lekarskich należy przeprowadzić stosowne badania.

Dużą popularnością cieszy się dermoskopia. Na rynku wydawniczym można znaleźć podręczniki, które przybliżają tematykę zmian barwnikowych. Książka „Dermoskopia” zawiera kolorowe zdjęcia zmian barwnikowych, kryteria diagnostyczne oraz opis najpopularniejszych zmian barwnikowych. Obok ilustracji można znaleźć fachowe komentarze, które pozwalają zgłębić tajniki funkcjonowania skóry.

Z „Dermoskopią” powinni zapoznać się zarówno studenci medycyny, jak i adepci kosmetologii. Książka pozwala poszerzyć wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania skóry.

Źródło zdjęcia: ksiegarniakosmetologii.pl