Uroda Zabiegi Medycyny Estetycznej

Jak wybrać bazę pod makijaż?

Jak wybrać bazę pod makijaż

Baza pod makijaż jest kosmetykiem, który często zdarza się nam pomijać podczas malowania. Jest to duży błąd, ponieważ produkt ten może korzystnie wpłynąć na stan naszego makijażu. Niezależnie od tego, czy nakładamy tzw. „make-up no make-up”, czy pełną wersję makijażu, jednym z pierwszych kroków powinno być nałożenie bazy. Dlaczego ten etap jest tak ważny i jak odpowiednio dobrać produkty pod makijaż?

  1. Baza pod makijaż- jaka jest jej rola?
  2. Jak nakładać bazę pod makijaż?
  3. Baza matująca
  4. Baza rozświetlająca
  5. Baza niwelująca zaczerwienienia
  6. Baza chroniąca przed słońcem
  7. Baza wygładzająca

Baza pod makijaż- jaka jest jej rola?

Pierwszą i podstawową rolą bazy pod makijaż jest utrwalenie produktów, które zostaną na nią nałożone w późniejszym etapie. Trwałość i solidność makijażu jest bardzo ważna. Najczęściej zależy ona od czynności, które wykonujemy i od pogody. Jeżeli w ciągu dnia podkład, rozświetlacz, czy bronzer spłyną, nasza twarz nie będzie wyglądać estetycznie. Drugim ważnym aspektem, który przemawia za stosowaniem bazy pod makijaż, jest jej działanie na zmarszczki i pory. Prawidłowo dobrana baza powinna bowiem zniwelować ich widoczność. Oprócz tego zapobiega ona również świeceniu w strefie T twarzy i wyrównuje koloryt skóry.

Jak nakładać bazę pod makijaż?

Przed nałożeniem samej bazy pod makijaż niezwykle ważne jest, by odpowiednio oczyścić skórę. Najlepiej po prostu umyć twarz płynem micelarnym lub żelem. Następnie warto przemyć skórę tonikiem, by przywrócić jej naturalną równowagę pH. Jeżeli decydujemy się na nakładanie bazy palcami, również ręce musimy dokładnie umyć. Kiedy nasza twarz będzie już odpowiednio przygotowana można przejść do nakładania bazy. Najlepiej nałożyć kilka kropel produktu punktowo, na całej twarzy i rozprowadzać ją na zewnątrz twarzy. Kosmetyku nie powinno się wcierać, lecz wklepywać w skórę. Kiedy baza zostanie już zaaplikowana, należy odczekać chwilę przed nałożeniem kolejnych produktów.

Baza pod makijaż powinna być dobrana zależnie od dwóch czynników. Po pierwsze stanu cery i jej rodzaju. Inna baza będzie odpowiednia  dla osoby z cerą mieszaną, suchą lub tłustą. Po drugie należy wziąć pod uwagę kolor naszej skóry, tak by produkt nie odznaczał się od odcienia twarzy.

Baza matująca

Osoby z cerą tłustą mają problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Przez to skóra nadmiernie się świeci. Wygląda to nienaturalnie i nieestetycznie. Dotyczy to głównie strefy T na twarzy. Aby zniwelować nadmierne przetłuszczanie i zachować naturalny wygląd twarzy należy wybrać bazę matującą. Co ważne produkt nie powinien zapychać porów, ponieważ może wtedy dojść do nadmiernego pojawiania się wyprysków. W tym przypadku bardzo ważny jest skład kosmetyków. Te na bazie wody sprawdzą się doskonale, zaś te które mają w składzie silikon, zdecydowanie nie będą dobre.

Baza rozświetlająca

Przeciwieństwem cery tłustej jest cera sucha, która cierpi na brak odpowiedniego nawodnienia. Przyczyną takiego stanu skóry może być nadmiar suchego powietrza, którym się otaczamy oraz zmęczenie. Dobrze dobrana baza pod makijaż, do tego typu skóry powinna posiadać właściwości nawilżające. Sprawi to, że skóra będzie wyglądała naturalnie i świeżo. Na twarzy powinna pojawić się również lekka tafla, która rozpromieni skórę.

Baza niwelująca zaczerwienienia

Problem zaczerwienionej skóry jest niezwykle powszechny wśród wielu osób. Spowodowane jest to rozszerzaniem się naczyniek. Mogą to być zaczerwienienia trwałe, związane z trądzikiem, lub zaczerwienienia spowodowane mrozem, wysoką temperaturą lub wysiłkiem fizycznym. W takich przypadkach najlepiej sięgnąć po bazę w odcieniu zielonym, ponieważ jest to kolor przeciwstawny do czerwonego. Takie połączenie powinno skutecznie zniwelować niechciane przebarwienia. Co ważne takie rumieńce najczęściej występują punktowo, na policzkach lub przy nosie. Nie ma więc potrzeby nakładania kolorowej bazy na całą twarz. Wystarczy użyć jej w problematycznych miejscach. Resztę twarzy można pokryć bazą matującą lub rozświetlającą.

Baza chroniąca przed słońcem

W lecie warto postawić na bazę pod makijaż, która będzie chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Nadmiar promieni UV może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan cery i długotrwale ją uszkodzić. Bardzo ważne jest więc, by pamiętać nie tylko o prawidłowym nawilżeniu i wygładzeniu skóry, ale także o jej ochronie.

Baza wygładzająca

Jeżeli największym problemem Twojej skóry są zmarszczki, zdecydowanie możesz sięgnąć po bazę wygładzającą. Sprawi ona, że drobne zmarszczki przestaną być widoczne. Dodatkowo, dzięki niej  później nakładany podkład, czy puder nie będzie wchodził w zmarszczki i ich podkreślał. Jest to jednak baza przede wszystkim dla osób, które nie mają problemu z trądzikiem, ponieważ najczęściej zawiera ona silikon. To właśnie ten składnik odpowiedzialny jest za wygładzenie cery. Nie służy on, jednak osobom z cerą problematyczną.

Baza pod makijaż jest kosmetykiem, który na stałe powinniśmy wprowadzić do swojej rutyny makijażowej. Nie tylko utrwala ona produkty, ale przede wszystkim  chroni skórę i pomaga jej wyglądać na naturalniejszą i zdrowszą. Największy wybór baz do makijażu sprawdzonych producentów, w atrakcyjnych cenach można znaleźć na stronie wizaż 24.

Dodaj komentarz