Co kryje się pod pojęciem „zniszczone włosy”? Zapewne każda z nas miałaby na to pytanie zgoła inną odpowiedź. Dla jednych będą to łamiące się końcówki, dla innych nadmierne przesuszenie. Są również takie osoby, którym zniszczone włosy kojarzą się z wypadaniem czy też nadmiernym przetłuszczaniem. Jak radzić sobie z tymi problemami?

Na początku warto zastanowić się, jakie czynniki powodują, że nasze włosy ulegają zniszczeniu. Jednym z nich może być niewłaściwa pielęgnacja. Źle dobrane preparaty mogą powodować, że włosy nie będą odpowiednio odżywione. Przykładowo – jeśli twoim problemem są suche włosy, a używasz szamponu z wyciągiem z czarnej rzepy, który dedykowany jest włosom tłustym, możesz pogorszyć ich kondycję.

Co za dużo, to niezdrowo

Kolejną przyczyną może być niewłaściwe nakładanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli np. rozprowadzasz maski oraz odżywki na długości włosów i dodatkowo wcierasz je w skórę głowy, bardzo prawdopodobne jest, że włosy zaczną się przetłuszczać, a fryzura będzie przyklapnięta. Taki sam efekt możesz uzyskać, jeśli jednorazowo zastosujesz zbyt dużo preparatu.

Produkty pielęgnacyjne na zniszczone włosy znajdziesz na przykład w ofercie Garnier. Znajdziesz wśród nich odpowiednie kosmetyki nawilżające, przeciwłupieżowe, a także dodające objętości włosom cienkim. Dla suchych włosów odpowiednie będą produkty zawierające np. wyciąg z awokado czy też masła shea (znanego również pod nazwą karite). Z kolei przy włosach cienkich można sięgnąć po preparat, który w składzie ma np. ekstrakt z drożdży piwnych.

Pamiętaj o odpowiedniej diecie

Pamiętaj, że w walce o piękne, lśniące włosy oprócz odpowiedniej pielęgnacji liczy się również nasz styl życia. Ważne jest nie tylko odpowiednie nawodnienie organizmu, ale także to, czy dostarczamy mu wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych. Ich brak najlepiej obrazuje kondycja cery i włosów. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiednie suplementy w aptece.

Życie w ciągłym biegu i stresie również może przyczynić się do osłabienia włosów. Wiele pań zauważa, że właśnie podczas bardziej nerwowych okresów w ich życiu zaczynają im bardziej wypadać włosy. W tym przypadku bardzo istotne jest znalezienie hobby, które będzie odskocznią od stresującej pracy. Jeśli zachowasz równowagę wewnętrzną, będzie ci znacznie łatwiej utrzymać włosy w dobrej kondycji.