Zabiegi Medycyny Estetycznej

Jak być zadbaną kobietą?

Jak być zadbaną kobietą

Każda z nas pragnie pięknie wyglądać, ale wiele kobiet zapomina o systematycznej pielęgnacji. Bardzo często zaniedbuje się, bo partner powinien kochać za wnętrze. W rezultacie gdzieś po drodze panie tracą zainteresowanie ubiorem czy makijażem. Z tego letargu budzą się, gdy w związku źle się dzieje. Jak być zadbaną kobietą?

Pranie ubrań i czyszczenie butów

Pranie ubrań, pastowanie butów to absolutna podstawa. Nie ma nic gorszego niż widok kobiety z przetłuszczonymi włosami, w przepoconej koszulce i brudnych od błota botkach. Staraj się regularnie prać ubrania i czyścić buty.

Regularne farbowanie odrostów

Nie pozwól, by odrosty odsłaniały siwe włosy lub miały kilka cm twojego naturalnego koloru. Wygląda to szalenie nieestetycznie. Skoro zaczęłaś farbować pukle, zachowaj regularność i systematycznie odwiedzaj fryzjera.

Układanie włosów i ich mycie

Choć może wydawać się to oczywiste, to wcale takie nie jest. W autobusach można spotkać wiele kobiet, które mają tłuste strąki i wiążą je w koki na czubku głowy. Nawet w takiej fryzurze są doskonale widoczne.

Regularny peeling

Na pewno nie musisz stosować dziesięciu kremów do pielęgnacji ciała. Ważne jednak, abyś regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu usuwała martwe komórki naskórka za pomocą peelingu. Do wyboru masz mechaniczne zawierające ścierające granulki i enzymatyczne, których działanie opiera się na enzymach keratolitycznych oraz kwasach.  Zalegające martwe komórki naskórka stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii, w tym tych wywołujących trądzik.

Zadbane dłonie i paznokcie

Dłonie stanowią naszą wizytówkę, o której regularnie zapominamy. Niestety, sucha skóra rąk, połamane paznokcie, odpryskujący lakier – to nie wygląda dobrze. Nie chodzi o to, że musisz chodzić do kosmetyczki na hybrydę. Wystarczy, że jeśli nie masz cierpliwości do malowania paznokci, po prostu w ogóle nie będziesz tego robić. Paznokcie saute też są piękne, jeśli nadamy im konkretny kształt, będziemy nawilżać skórę dłoni stosownym kremem.

Systematyczna depilacja brwi

Nie pozwól swoim brwiom zarastać. Regularnie za pomocą pęsety wyrywaj zbędne włoski. Na początek możesz pójść do kosmetyczki, która nada stosowny kształt twoim brwiom. Potem tylko będziesz go utrzymywać.

Prasowanie ubrań

Pogniecione ubrania także sprawiają, że wyglądamy niechlujnie i odbierają nam sporo uroku osobistego. Staraj się przed każdym wyjściem uprasować rzeczy, które zamierzasz na siebie narzucić  danego dnia.

Przygotowanie kilka zestawów na cały tydzień

Aby nie wyglądać niechlujnie lub dziwnie, przygotuj sobie w weekend kilka zestawów na cały tydzień. Dzięki temu nie będziesz rano zastanawiać się, co na siebie wrzucić i w rezultacie nie wybierzesz pierwszej z brzegu rzeczy.

Codzienny prosty makijaż

Makijaż nie musi trwać godziny. Przypudrowanie twarzy, nałożenie różu, cieni, wytuszowanie rzęs i aplikacja pomadki nie zajmuje dużo czasu. Jednocześnie daje spory efekt. Od razu sprawiasz wrażenie zadbanej, wypoczętej i piękniejszej.

Dodaj komentarz