konferencja Abacosun

17 i 18 maja, w Hotelu Qubus w Katowicach, odbyła się pierwsza Interdyscyplinarna Konferencja Kosmetyczna „Oblicza Piękna”. Wydarzenie zorganizowała firma Abacosun. Twórcy eventu zapowiadają, że tego typu konferencje będą odbywać się cyklicznie.

Abacosun jako lider w branży kosmetycznej i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, niejednokrotnie dzielił swoim doświadczeniem, biorąc czynny udział w kongresach i sympozjach. Firma specjalizuje się w autorskich pokazach kosmetycznych, tym samym przyczynia się do rozwoju adeptek kosmetologii i absolwentek szkół kosmetycznych z całej Polski.

Polityka budowania zaufania zaowocowała ogromnym zainteresowaniem uczestników. Trwająca cały dzień konferencja składała się z dwóch paneli tematycznych :

  1. Innowacje w makijażu permanentnym i mikropigmentacji włosów

  2. Ambasada Urody – innowacje, trendy i możliwości w nowoczesnym gabinecie kosmetycznym.

Interdyscyplinarna Konferencja Kosmetyczna „Oblicza Piękna"

Pierwszy z nich przybliżał zagadnienia zarówno praktyczne, jak i teoretyczne z zakresu makijażu i zabiegów korygujących. Uczestnicy otrzymali wiele cennych rad dotyczących techniki i rozwiązań innowacyjnych, wykorzystywanych w tego typu zabiegach. Prelegenci przybliżyli również aspekty prawne i etyczne, których znajomość jest konieczna w celu zbudowania prawidłowej relacji z klientem.

Drugi panel ukazywał potencjał nowych technologii i urządzeń stosowanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Prelegenci prezentowali funkcjonalność aparatów podczas zabiegów, każdy uczestnik mógł przyjrzeć się z bliska potencjałowi poszczególnych produktów.

Ciekawym aspektem, poruszanym w tej części konferencji, była prezentacja branży kosmetycznej od strony biznesowej. Osoby, obecne na wykładzie, mogły poszerzyć swoją wiedzę z zakresu działań wizerunkowych i technik skutecznego marketingu. Przekazaną wiedzę można wykorzystać, prowadzac własną działalność gospodarczą.

Szerokie spektrum tematyczne i wysoka wartość merytoryczna wykładów zachęcają do udziału w kolejnych konferencjach, organizowanych przez firmę Abacosun. Uczestnictwo w tego typu eventach może okazać się przydatne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej i swobodnym poruszaniu się w branży.

Katarzyna Malisz

Źródło zdjęć: Organizator