Myślisz o powiększeniu piersi? Marzysz, aby Twój skromny biust stał się spektakularnym D? To bardzo ważne, aby wybrać nowy satysfakcjonujący Cię rozmiar o odpowiedniej wielkości i kształcie, aby „nowe piersi” były dla Ciebie jak najbardziej komfortowe.

Każde kobiece piersi są piękne i wyjątkowe. Najważniejsza jest akceptacja naszego ciała. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić i Twoje piersi są według Ciebie za małe, duże, niekształtne, czy niejędrne i jedynie operacja plastyczna jest w stanie pomóc Ci je zaakceptować, musisz dobrze przygotować się do zabiegu.

Implanty silikonowe

W większości krajów europejskich dopuszczono dwa rodzaje implantów – wypełniane silikonem i wypełniane solą fizjologiczną.
Jak wyglądają implanty silikonowe? Otrzymujemy je w postaci odpowiednio wyprofilowanych, już wypełnionych „woreczków”. Są elastyczne i miękkie, jednak, nie na tyle, aby można je włożyć przez tak małe nacięcia, jak przy wkładkach solnych. Blizny po operacji są nieco większe, jednak bardzo dobrze ukryte w naturalnych bruzdach ciała.

Jak dobrze dobrać implanty piersi?

Gdy zdecydujemy się na powiększenie piersi bardzo ważny jest odpowiedni dobór implantu.
Pamiętaj, aby w tej kwestii zaufać swojemu lekarzowi. Implanty tej samej wielkości mogą dać zupełnie inne efekty u dwóch różnych osób, dlatego najważniejsza opinii to ta lekarza, a nie sugestie koleżanek, czy partnera.

  • Implantu nigdy nie dobiera się „na oko”. Lekarz zawsze powinien zmierzyć Twoje piersi i w oparciu o rozmowę na temat efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz oceny budowy twojej klatki piersiowej zaproponować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
  • Należy ustalić szerokości piersi, którą chcesz uzyskać w wyniku zabiegu. Wielu kobietom zależy na tym, aby piersi były możliwie jak najbliżej siebie. Jeśli lekarz sugeruje, że wymarzona przez Ciebie szerokość piersi jest za duża, zaufaj mu.
  • Kolejnym parametrem, na jaki chirurg zwraca uwagę jest wysokość implantu. Tu również zdaj się na sugestię lekarza, który wybierze najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jaki kształt implantów wybrać?

Bardzo ważną cechą implantów piersi jest ich kształt. O kształcie decyduje lekarz, oczywiście biorąc pod uwagę budowę klatki piersiowej i oczekiwania pacjentki. Jednak, oczekiwania muszą być realne – wszczepiając implanty chirurg jest w stanie powiększyć biust o jeden-dwa rozmiary. Na polskim rynku dostępne są implanty:

  • okrągłe – charakteryzują się tym, że w przekroju poprzecznym mają regularny okrągły kształt i w zależności od średnicy oraz projekcji mogą odpowiednio modelować pierś. Po zastosowaniu takich implantów pierś będzie wydawała się pełniejsza, zarówno w dolnej jak i w górnej części.
  • anatomiczne (przypominające kształtem łzę) – są bardziej dopasowane swoją budową do naturalnego kształtu piersi kobiety. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu pozwalają na dokładniejsze modelowanie piersi i zamaskowanie górnej krawędzi implantu. Unika się dzięki temu nadmiernemu wypełnieniu górnej części piersi, które może nastąpić w przypadku zastosowania implantów okrągłych.

Ile to kosztuje?

„Przyjemność” powiększenia sobie biustu nie jest tania. Koszt operacji powiększenia piersi to około 10.000zł – 12. 000zł w przypadku zastosowania okrągłych implantów piersiowych. Nieco droższy jest zabieg z wykorzystaniem wkładek anatomicznych, przy których koszt operacji wynosi 13.000zł – 15.000zł.
Biorąc pod uwagę koszty i ból pooperacyjny (którego niestety nie da się uniknąć) warto poważnie zastanowić się nad tym, czy na prawdę Twoje piersi wymagają zmian…Może wystarczy je po prostu zaakceptować takie, jakie są.