Marzysz o większej, jędrnej pupie, która będzie przyciągać spojrzenia? Jeżeli nie masz na tyle energii, zapału i chęci, aby regularnie ćwiczyć, a chcesz zmienić wygląd swoich pośladków, możesz skorzystać z pomocy medycyny estetycznej.

Misja – pupa idealna

Praktycznie, w każdym innym miejscu ciała (oprócz biustu oczywiście) chcemy schudnąć i zmniejszyć liczbę centymetrów w obwodzie. Jednak z pupą jest zdecydowanie inaczej. Zamiast płaskich pośladków, modne i powszechnie pożądane są duże, seksowne pupy, takie jak mają latynoskie, czy czarnoskóre tancerki.
Tym oczekiwaniom wychodzą naprzeciw możliwości medycyny estetycznej.
Z zabiegu modelowania pośladków najczęściej korzystają dwie grupy kobiet:

  • młode kobiety, które chcą nabrać bardziej kobiecych kształtów swemu ciału oraz poprawić sylwetkę tak, by była harmonijna i przypominała słynną „klepsydrę”,
  • panie dojrzałe, których pośladki straciły jędrność i konieczne jest ich podniesienie.
    Warto podkreślić, że plastyka pośladków, to nie tylko zabieg przeznaczony dla kobiet, które „uparły się”, że muszą mieć zgrabniejszą pupę i wyznają zasadę, że „dla urody trzeba cierpieć” (dosłownie!), to także zabieg stosowany w przypadku rekonstrukcji tej części ciała, np. po wypadku.

Modelujemy pośladki implantami

Podobnie, jak w przypadku zabiegu powiększania piersi, do powiększania pośladków stosowane są implanty silikonowe. Posiadają one powłokę z trwałego, elastycznego żelu silikonowego i wypełnione są również żelem o twardej konsystencji.
Implanty dostępne są w dwóch profilach:

  • okrągłym,
  • owalnym – mogą być gładkie lub teksturowane.
    Specjaliści zajmujący się tego typu operacjami plastycznymi potrafią odpowiednio dobrać kształt implantu tak, aby wymarzony przez pacjentkę cel został osiągnięty. Ponadto, chirurdzy plastyczni doszli już do takiej perfekcji, że potrafią wymodelować wielkość i kształt pośladków, tak że równocześnie zostanie osiągnięty efekt wydłużenia nóg i wyrazistej talii.
    Gdzie umieszcza się implanty? Implanty umieszczane są pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim lub powięzią tak, aby wypełnić pośladki w górnej albo dolnej części w zależności od potrzeb pacjenta.

Po operacji

Nie ma się co oszukiwać, operacja powiększenia pośladków implantami jest zabiegiem chirurgicznym, a zatem mocno inwazyjnym i wykonywanym w znieczuleniu ogólnym.
Ten zabieg pozwala osiągnąć upragniony efekt, ale jest bolesny i kosztowny – operacja plastyczna zmiany kształtu pośladków to koszt około: 8 000 – 12 000 zł.
Niestety, rekonwalescencja jest dosyć długa i może trwać nawet do 4 tygodni. Przez pierwszy tydzień po zabiegu musimy ograniczyć chodzenie, a siadać nie powinniśmy nawet przez około 2 tygodnie. Szwy zdejmuje się po około 10 dniach. Blizny pooperacyjne ukrywane są w bruździe międzypośladkowej i wraz z czasem stają się coraz mniej widoczne.

Nie na zawsze…?

Niewątpliwą zaletą powiększania pośladków implantami jest trwałość efektu. Nie oznacza to jednak, że raz wszczepione implanty będą wieczne… Po tego typu zabiegu musimy również uważać na nagłe wahania wagi. Zarówno znaczące wyszczuplenie, jak i przytycie może bowiem skutkować deformacją pośladków.
Drogie Panie, czy rozważacie poprawienie wyglądu swoich pośladków?