Stomatologia Estetyczna

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba

Implantologia to jedna z dziedzin stomatologii, która pozwala cieszyć się z pięknego i szczerego uśmiechu nawet po zabiegach ekstrakcji uszkodzonych zębów. Zastąpienie usuniętego zęba innowacyjnym implantem to nie tylko sposób na poprawienie estetyki uzębienia, ale przede wszystkim skuteczna metoda na przywrócenie jego pełnej sprawności. Nowoczesne implanty dentystyczne nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, i co najważniejsze, pozwalają pozbyć się uczucia dyskomfortu. Dlaczego warto skorzystać z implantów zębowych i ile kosztuje zabieg?

Co to jest implant zęba?

Implantem zęba nazywamy śrubkę o niewielkich rozmiarach, którą mocuje się w kości szczękowej i która pełni funkcję sztucznego korzenia. Implanty zębowe wykonuje się z wytrzymałych materiałów, które jednocześnie nie uczulają. W stomatologii najczęściej można się spotkać z implantami tytanowymi, choć w powszechnym użyciu pozostają również implanty ceramiczne.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg wstawienia zęba?

Wstawienie sztucznego zęba to wbrew pozorom mało skomplikowany zabieg, który można sprowadzić do wszczepienia śruby mocującej (czyli naszego korzenia), umieszczenia łącznika w górnej części sztucznego korzenia, do którego z kolei przyczepia się koronę protetyczną. Wysokiej jakości koronka na zęba do złudzenia przypomina zęba o naturalnej strukturze, przez co korzystnie wpływa na estetykę łuków zębowych.

Wstawienie zęba – dlaczego nie warto zwlekać?

Braki w uzębieniu powodują nie tylko spory uszczerbek na jego wyglądzie, ale przede wszystkim stanowią realne zagrożenie dla prawidłowej struktury tkanki kostnej. Luki między zębami powodują przesuwanie się pozostałych zdrowych w stronę wolnej przestrzeni, przez co często dochodzi do naruszenia budowy zgryzu. Ekstrakcja zęba bez jego późniejszego uzupełnienia to pierwszy krok w stronę zaniku kości, a co za tym idzie, postępujących zmian w konturze twarzy i upośledzeniu podstawowych funkcji uzębienia i szczęki.

Ile kosztują implanty zębowe?

Wstawienie sztucznego zęba jest równoznaczne z dość sporym obciążeniem domowego budżetu, jednak implanty dentystyczne najwyższej jakości mogą z powodzeniem służyć pacjentowi do końca życia. Na leczeniu zębów nie warto oszczędzać – zignorowanie niepokojących dolegliwości może skutkować poważniejszym uszkodzeniem, a więc i kosztowniejszym leczeniem.

 

Koszt wszczepienia implantu zębowego różni się w zależności od rodzaju implantu i gabinetu, w którym wykonuje się zabieg. Wójcik Dental Clinic http://wojcikclinic.pl/ to jedna z najbardziej renomowanych klinik stomatologicznych w Warszawie, a cena, jaką należy zapłacić za wykonanie implantu to 3500-4000zł. Do tego należy doliczyć koszt wstawienia korony zębowej z łącznikiem, który wynosi od 3000 do 4500zł.

Dodaj komentarz