Operacje plastyczne i zabiegi estetyczne to już nie tylko fanaberia zamożnych tego świata. Na krok ten decyduje się coraz więcej ludzi – w tym także Polacy. Nic w tym złego, jednak liczy się umiar! Zabiegi te nie są stosowane już tylko po to, aby oszukać czas, dziś pozwalają nam zbliżyć się do naszego wymarzonego ideału człowieka.

By nikt nie zauważył, że powstałe zmiany są wynikiem interwencji chirurga – udajemy, że wróciliśmy z urlopu, a ewentualne opuchlizny czy blizny tuszujemy makijażem lub ubiorem.

Ostrzykiwanie w czasie przerwy w pracy

Wygładzanie zmarszczek, leczenie rozstępów czy usuwanie przebarwień to zabiegi, które nie wymagają pobytu w szpitalu. Można się na nie zdecydować w dowolnym momencie. Często pacjentki decydują się na nie w czasie przerwy kawowej. Niestety, takie podejście niesie za sobą pewne ryzyko.

Jak ostrzegają chirurdzy, zabiegów medycyny estetycznej nie należy traktować beztrosko. – Zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia – przestrzegają.

Przed zabiegiem warto zaznajomić się z przebiegiem, możliwymi skutkami ubocznymi oraz renomą kliniki, do której chcemy się udać.

Operacje plastyczne wymagają konsultacji

Operacja plastyczna to już wyższy poziom. Nie da się tego zrobić ot tak, z marszu. Najpierw konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której ustala on, czy decyzja o poddaniu się zabiegowi jest dobrze przemyślana. Następnie, lekarz zleca wykonanie badań, a po otrzymaniu wyników decyduje, czy operację można wykonać.

Niestety, minusem każdej operacji plastycznej jest ból i dyskomfort towarzyszący pacjentom po jej wykonaniu. Na szczęście, te niedogodności przeminą. Pamiętać jednak należy, że zawsze istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. A jeżeli tak się stanie, można wracać do zdrowia nawet przez długie miesiące.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań, przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszystkich uczuleniach i infekcjach, przez które się przechodziło. Nawet o tych najmniejszych! Operacja plastyczna to prawdziwa operacja! Trzeba ją potraktować poważnie!

Dlaczego zmieniamy wygląd?

Dla wielu kobiet chirurgia plastyczna to nie tylko zmiana wyglądu, ale także i ducha. Niestety, w dzisiejszych czasach często zapominamy, że atrakcyjność to nie tylko ładna twarz i figura, ale także i charakter.

Chcecie poprawić swój wygląd? Proszę bardzo! Nic w tym złego! Pamiętajcie jednak, że we wszystkim ważny jest umiar!