sztuczki stylizacyjne
Tamara Bellis z Unsplash

Czy wiesz, że sztuczki stylizacyjne potrafią odmienić odbiór naszej sylwetki? Osoba niska może sprawiać wrażenie nieco wyższej. Odpowiednie triki modowe pozwalają też wyszczuplić naszą figurę. Doskonale sprawdzają się również wówczas, gdy nieco brakuje nam do klepsydry. Właściwie dobrany ubiór może wyrysować naszą sylwetkę od nowa. Te sztuczki stylizacyjne musisz znać, aby zawsze wyglądać atrakcyjnie i z klasą!

Spis treści:

  1. Podwinięcie rękawów i odsłonięcie nadgarstków
  2. Włożenie bluzki w spodnie
  3. Torebka wprost proporcjonalna do naszej sylwetki
  4. Linie pionowe wyszczuplają
  5. Koszula zapięta pod szyję, czyli sposób na optyczne powiększenie biustu
  6. Jak ukryć szersze ramiona? Sukienka z szerokimi ramiączkami
  7. Odkrycie kostek – sposób na wyszczuplenie sylwetki
  8. Odkrycie kolan wyszczupla nogi
  9. Minispódniczka z wysokim stanem – trik modowy na wydłużenie nóg
  10. Sztuczki stylizacyjne. Spodnie typu marchewki rysują krągłe biodra

Podwinięcie rękawów i odsłonięcie nadgarstków

Triki modowe wcale nie są wyszukane i trudne do odtworzenia. Nawet drobne zmiany potrafią zdziałać cuda. Profesjonalistki twierdzą, że nie ma złych ubrań, są tylko niewłaściwie wystylizowane. Niewątpliwie coś w tym jest, ponieważ podwinięcie rękawów i odsłonięcie nadgarstków optycznie wyszczupla nasze ręce. Zaleca się, aby tę sztuczkę stylizacyjną stosować zawsze, chyba że nie pozwalają na to warunki atmosferyczne i panujący mróz.

Włożenie bluzki w spodnie

Niektóre kobiety wstydzą się swoich krągłych bioder, przez co nieustannie naciągają na nie bluzki i swetry. W ten sposób tylko dodają im objętości. Ponadto zaburzają proporcje sylwetki. Każda z nas wygląda lepiej, gdy zdecyduje się na włożenie bluzki w spodnie. W ten sposób optycznie wydłużamy swoje nogi. Ponadto w sytuacji, gdy stawiamy na spodnie z wysokim stanem, ten trik modowy pozwala nam podkreślić smukłą talię.

Torebka wprost proporcjonalna do naszej sylwetki

Czasem nasza torebka wygląda dość karykaturalnie na tle sylwetki. Jeśli drobna kobieta wybierze ogromną shopperkę, będzie sprawiała wrażenie jeszcze drobniejszej. Duża torebka ją bowiem przytłoczy i pogłębi kontrast. Z kolei krąglejsze panie z minitorebką także wyglądają na masywniejsze niż w rzeczywistości. W tym miejscu należy podkreślić, że torebka powinna być wprost proporcjonalna do naszej sylwetki. Drobne kobiety mog sięgać po mniejsze modele, a krąglejsze po większe.

Linie pionowe wyszczuplają

Najczęściej wyszukiwane sztuczki stylizacyjne to te, które dotyczą wyszczuplenia sylwetki. Wiele z nas ma zastrzeżenia do swojej figury w tym względzie. Z pomocą przychodzą linie pionowe, które optycznie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Nie zawsze musisz stawiać na ubrania w paski. Czasem wystarczy dekoracyjnie przewiesić cienki szalik tak, aby zwisał, sięgając brzucha. Także rozpięty trencz tworzy pionowe linie.

Koszula zapięta pod szyję, czyli sposób na optyczne powiększenie biustu

Biust to kolejne źródło kompleksów kobiet, panie praktycznie zawsze znajdą coś, co im nie odpowiada w ich piersiach. A to biust jest za duży, a to za mały. Zbyt obwisły lub ma nieciekawy kształt. Mamy dla was sposób na optyczne powiększenie biustu. Koszula zapięta pod szyję sprawia, że w tej części ciała wyglądamy nieco pełniej. Nie jest to jednak do końca dobre rozwiązanie, gdy mamy szersze ramiona i chcemy je jakoś rozbić. Tutaj z pomocą przychodzi dekolt w serek, który można uzyskać, odpowiednio rozpinając koszulę.

Jak ukryć szersze ramiona? Sukienka z szerokimi ramiączkami

Szersze ramiona ma wiele z nas. Nie oznacza to jednak, że nic się nie da z nimi zrobić. Sztuczki stylizacyjne pozwalają je optycznie wyszczuplić. Waszej szczególnej uwadze chcemy polecić sukienki z szerokimi ramiączkami. Ładnie skrojony dekolt rozbija nieco większą bryłę u góry sylwetki.

Odkrycie kostek – sposób na wyszczuplenie sylwetki

Kostki, to obok nadgarstków i talii, jedno z najszczuplejszych miejsc na naszym ciele. Triki modowe lansowane przez stylistki radzą odkrycie tego fragmentu nóg. Podwijając nogawki, uzyskujesz odkryte kostki, przez co wyglądasz smuklej. Oczywiście ta sztuczka stylizacyjna nie sprawdzi się w chłodniejsze dni. Pamiętajmy o tym, że zdrowie jest najważniejsze i nie należy wystawiać go na szwank.

Odkrycie kolan wyszczupla nogi

Sukienki do połowy kolana uchodzą za szczyt elegancji. Jest to jednocześnie najgorszy fason dla naszej sylwetki. Optycznie skraca nogi, czyni je bezkształtnymi i masywnymi zarazem. Odkrycie kolan wyszczupla nogi. Potrafi zdziałać cuda. Nie oznacza to, że musimy od razu zakładać minispódniczkę. Można wyglądać elegancko i z klasą, mając na sobie sukienkę tuż przed kolano.

Minispódniczka z wysokim stanem – trik modowy na wydłużenie nóg

Jesteś niska i chciałabyś optycznie wydłużyć nogi? Mamy dla ciebie sprawdzony trik modowy. Minispódniczka  z wysokim stanem sprawia, że twoje nogi zyskują parę centymetrów. Podobnie zresztą działają szorty z wysokim stanem czy jeansy z wysokim stanem.  To tak naprawdę najlepsze fasony dla większości z nas. Jedynie panie o bardzo krótkim korpusie powinny sięgać po średni stan. Niski nie służy zaś nikomu, co najwyżej trenerkom fitness, które chcą pochwalić się efektami swojej pracy, czyli płaskim brzuchem.

Sztuczki stylizacyjne. Spodnie typu marchewki rysują krągłe biodra

Mamy różne sylwetki. Podczas gdy jedne z nas usilnie próbują odjąć sobie centymetrów, drugie chcą zaokrąglić swoje wąskie biodra. W tym drugim zadaniu pomogą spodnie typu marchewki. Nadają one nieco objętości na wysokości bioder. Ponadto dzięki licznym przeszyciom nasza dolna część ciała staje się pełniejsza.

Magdalena Kukurowska