Ginekomastia, czyli przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny, to dość częsta i niegroźna, ale bardzo wstydliwa przypadłość, która może być przyczyną kompleksów i utraty wiary we własną męskość. Najczęściej występuje ona u chłopców w okresie dojrzewania oraz u mężczyzn po 50. roku życia, a jej przyczyną jest głównie otyłość albo zmiany hormonalne.

Niekiedy bywa jednak symptomem poważniejszych problemów, między innymi nadczynności tarczycy, marskości wątroby bądź niewydolności nerek.

Dobra wiadomość dla cierpiących na ginekomastię jest taka, że można ją skutecznie leczyć. Zła natomiast – że czasem jest to proces długotrwały i wymagający zmiany trybu życia. Jeśli przerost gruczołu wiąże się z otyłością lub zmianami hormonalnymi, zaleca się dietę i ćwiczenia fizyczne. Najlepsze rezultaty daje w tym przypadku połączenie ćwiczeń siłowych z aerobikiem lub jogą. Natomiast dietę należy wzbogacić o składniki zawierające cynk, który podnosi poziom testosteronu (np. czerwone mięso, ostrygi, jagnięcina) i usunąć z niej potrawy zwiększające wydzielanie estrogenu, w tym zwłaszcza soję.

 

Co jednak zrobić, jeśli gruczoły piersiowe nie zmniejszają się mimo spadku wagi a tors nadal wygląda nieestetycznie? Trzeba wówczas skorzystać z usług chirurga plastycznego. Nie kierujmy się wyłącznie ceną usługi, bo w końcu chodzi o nasze zdrowie! Warto wybrać sprawdzoną placówkę, w której pracują wykwalifikowani specjaliści na skutecznym i certyfikowanym sprzęcie.

 

Takim miejscem jest Klinika La Perla, która nie tylko przeprowadza zabiegi przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, ale też posiada kilka najnowocześniejszych na rynku urządzeń pomagających rozwiązać problem ginekomastii.

Oprócz chirurgicznego zmniejszenia gruczołu piersiowego La Perla oferuje: technologię laserową SmartLipo polegającą na rozbijaniu komórek tłuszczowych i usuwaniu ich przez drobne nacięcie na skórze; urządzenie Body Tite, które łączy liposukcję i lifting z wykorzystaniem fal radiowych, dzięki czemu można pozbyć się także luźnej skóry bez pozostawiania widocznych śladów, a także Body Jet, czyli innowacyjną liposukcję strumieniem wodnym. Zaletą tej delikatnej metody jest to, że nie niszczy ona tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych i zapewnia minimalną utratę krwi.

Czy możliwość odzyskania męskiego wyglądu nie jest najlepszym dowodem na to, że chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna mają wiele do zaoferowania nie tylko kobietom, a korzystanie z ich dobrodziejstw wcale nie jest czymś wstydliwym?