Starzenie się skóry to naturalny proces, z którym jednak ciężko się pogodzić. Dzieje się tak zwłaszcza obecnie, kiedy to szybkie tempo życia i działanie otaczających niekorzystnych czynników znacznie przyspieszają ten proces i sprawiają, że na zabiegi odmładzające decydują się kobiety w coraz młodszym wieku.

Rosnące potrzeby

Polacy w kwestii służby zdrowia stają się coraz bardziej wymagającym narodem. Wychodzimy z założenia, że jeśli za zabiegi estetyczne wykładamy duże kwoty, to powinniśmy otrzymać w ich ramach profesjonalną opiekę i bezbłędnie wykonaną usługę. Możliwości są naprawdę duże, nic więc dziwnego, że zabiegi medycyny estetycznej wykonuje w naszym kraju obecnie ponad 1000 specjalistów i ta liczba wciąż się dynamicznie zwiększa, oczywiście ku uciesze rzeszy niezadowolonych ze swojego wyglądu klientów (źródło: http://www.ptmeiaa.pl/).

 

Lecznicze światło

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych obecnie jest tzw. fotoodmładzanie. Jest to zabieg, który poprawia ogólną kondycję skóry i niweluje wszelkie oznaki jej starzenia, takie jak przebarwienia czy plamy barwnikowe, a także piegi, trądzik różowaty oraz widoczne naczynia krwionośne w postaci pajączków lub rozległego rumienia. Zabieg footoodmładzania skutecznie pobudza metabolizm skóry, stymuluje aktywność komórkową i zmienia strukturę włókien kolagenowych, dzięki czemu ulegają one znacznemu skróceniu – skutkuje to napięciem skóry, wygładzeniem zmarszczek i zmniejszeniem porów. Skóra uzyskuje wtedy gładkość i młodszy wygląd.

Podczas zabiegu skórę ostrzeliwuje się światłem IPL (ang. Intense Pulse Light). Wbrew pozorom nie jest to światło laserowe, chociaż wiele osób błędnie nazywa tę metodę laserem IPL.

Zabieg przeprowadzany jest w warunkach gabinetowych przez przeszkoloną do jego wykonywania osobę. Trwa od kilku minut, jeśli mowa o usuwaniu pojedynczej zmiany, na przykład plamy, do nawet godziny, jeżeli klient decyduje się na fotoodmładzanie całej twarzy – tłumaczy specjalista z www.lekarze-kolber.pl. Dodaje zaraz, że bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, napięta i obolała – to w zupełności normalny efekt. Dlatego na kilka tygodni należy wstrzymać się z wychodzeniem na intensywne słońce, opalaniem, wysiłkiem fizycznym, a nawet nanoszeniem makijażu. Do czasu wygojenia się skóry warto stosować specjalne kremy natłuszczające lub z dodatkiem kolagenu.