Coraz więcej osób ma problemy z takimi miejscami na swoim ciele, które są szczególnie niepodatne na dietę i ćwiczenia. W takich sytuacjach zaczynamy rozważać nawet inwazyjne zabiegi, takie jak liposukcja. Jest jednak inna możliwość – lipoliza iniekcyjna.
Zastrzyki na odchudzanie
Lipoliza iniekcyjna to jeden z najnowocześniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Specjalnie przygotowany preparat powoduje zmniejszenie się tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia. Dzięki temu nie ma konieczności poddawania się zabiegowi bardziej inwazyjnemu, zaś efekty uzyskane po ostrzykiwaniu są długotrwałe i bardzo zadowalające.
Podczas zabiegu wykorzystuje się fosfatydylocholiny 4DH, naturalny składnik organizmu, który uszkadza błonę komórek tłuszczowych. Kwas dezoksycholowy pomaga tłuszcz zniszczyć a karnityna przekształcić na energię w mitochondriach. Wszystkie elementy preparatu są składnikami naturalnymi – np. fosfatydylocholina pozyskiwana jest z soi. Dzięki zastosowaniu lipolizy ciało pacjenta zostanie w krótkim czasie wymodelowane.
Przebieg zabiegu
Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu preparatu w miejsca, które wymagają poprawy. Zabieg wykonuje się po konsultacjach z lekarzem pod znieczuleniem miejscowym. Preparat wstrzykiwany jest cieniutkimi igłami na głębokość około 1 cm, dzięki czemu na ciele nie pozostają żadne ślady czy blizny. Po zabiegu pacjent może od razu udać się do domu. Na skórze może przez 2-3 dni utrzymywać się zaczerwienienie, pacjent może narzekać też na pieczenie. Jednak objawy te powinny ustać w krótkim czasie.
Lipoliza iniekcyjna to w rzeczywistości seria zabiegów ostrzykiwania ciała. Dopiero po 2-3 zabiegach widać pożądane efekty. Oznacza to, że pełny efekt pacjent zobaczy dopiero po kilku, kilkunastu tygodniach, ponieważ serie zabiegów wykonuje się co 6-8 tygodni (w zależności od kliniki, może to być mniej lub więcej).
Powikłania, przeciwwskazania
Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wywołuje poważnych efektów ubocznych. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego, trzeba skonsultować się z lekarzem profesjonalistą, który ma doświadczenie w tej technice. Konieczne jest poinformowanie go o wszystkich uczuleniach i chorobach – może okazać się, że lipoliza może wywołać reakcję alergiczną. Nie powinny poddawać się jej osoby z uczuleniami na soję i jajka. Również niektóre choroby (cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi i inne) nie pozwalają na przeprowadzenie zabiegu. Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia trzeba o wszystkim poinformować lekarza. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań, zabieg będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają czas na odbycie kilku serii ostrzykiwania i które nie chcą poddawać się bardziej inwazyjnym metodom usunięcia tkanki tłuszczowej z organizmu.