Pielęgnacja twarzy Profesjonalne kosmetyki

Filorga NeoStrata Targeted Treatment żel depigmentujący

Zima stanowi doskonałą okazję do przeprowadzenia kuracji, która ma na celu rozjaśnienie przebarwień. Plamy obecne na skórze nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Na szczęście z pomocą przychodzą nam kremy depigmentacyjne.

Filorga NeoStrata żel depigmentujący stanowi alternatywę dla specyfików wybielających na bazie hydrochinonu, który wykazuje działanie toksyczne. Kosmetyk jest adresowany do osób, które borykają się z płytkimi przebarwienia. Kuracja preparatem Filorga zapewnia gładką skórę o ujednoliconym kolorycie. Z przeprowadzonych badań in vitro wynika, iż krem charakteryzuje się 72-procentową skutecznością.

Składniki aktywne zawarte w żelu depigmentacyjnym Filorga Neostrata Targeted Treatment:

  • 5% kwasy alfahydroksylowe. AHA należą do eksfoliantów chemicznych, czyli substancji, które przyczyniają się do złuszczania naskórka. Pozbywając się wierzchnich warstw skóry, usuwamy przebarwienia.

  • 5% glukonolakton. Ten związek jest przedstawicielem kwasów polihydroksylowych. Powstaje wskutek fermentacji ziaren kukurydzy lub utlenienia glukozy. Glukonolakton naturalnie występuje w skórze, toteż jest substancją bezpieczną i niedrażniącą. Stosowany regularnie likwiduje plamy pigmentacyjne, szorstkość skóry, rozszerzone pory i zmarszczki. Preparaty na bazie tego składnika są polecane w pielęgnacji skóry alergicznej.

  • 2% kwas kojowy. Ta substancja jest inhibitorem tyrozynazy, czyli hamuje działanie enzymu, który uczestniczy w syntezie melaniny (grupa pigmentów odpowiedzialnych za kolor skóry). Podczas opalania wzrasta stężenie melaniny. Kwas kojowy produkują grzyby mikroskopowe, które należą do rodzajów Penicillium i Aspergillus. Ta substancja jest powszechnie stosowana przez Azjatki, które przykładają dużą wagę do jasnego, jednolitego odcienia skóry.

 Stosowanie żelu depigmentacyjnego NeoStrata

Kosmetyk należy aplikować na oczyszczoną skórę dwa razy dziennie. Korzystając z dobrodziejstw żelu Filorga, należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, minimum SPF 30.

Dodaj komentarz