Fotoodmładzanie to zabieg dla osób chcących poprawić stan skóry oraz pozbyć się oznak starzenia. Polega na „ostrzeliwaniu” skóry twarzy światłem o niskiej gęstości, które to rozgrzewa skórę. Jest to zabieg nieinwazyjny i nie jest konieczne do niego specjalne przygotowanie. Światło pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, wskutek czego skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Pomaga domknąć naczynka, zmniejszyć rumień oraz zlikwidować przebarwienia. Zabieg redukuje również trądzik i zmniejsza stany zapalne.

Przed zabiegiem należy wykonać demakijaż oraz peeling, w celu usunięcia wierzchniej warstwy naskórka. W ten sposób przygotowana skóra korzysta w pełni z zabiegu. Twarz pokrywa się warstwą specjalnego żelu, następnie przykłada się do niego głowicę emitującą intensywne światło pulsacyjne. Zabieg kończy się zaaplikowaniem ampułki dobranej do rodzaju cery oraz nałożeniem na twarz maseczki.

Po zabiegu głębokie warstwy skóry pobudzone są do procesu odnowy, a wierzchnia warstwa skóry jest odżywiona. Aby uzyskać najlepszy efekt, zabieg fotoodmładzania najlepiej wykonać kilkukrotnie.

Źródło: http://www.youtube.com/user/abczdrowiepl