Zęby są naszą wizytówką, o którą należy dbać. Osoby, które piją kawę i palą papierosy, często skarżą się na żółte szkliwo. Jak skutecznie przywrócić zębom ich pierwotny odcień?

Brzydkie uzębienie nie dodaje nam uroku. Kolor szkliwa odgrywa niebagatelną rolę. Pożółkłe zęby mogą świadczyć o nieprawidłowej higienie. Częściej jednak są wynikiem picia mocnej herbaty, kawy lub nałogowego palenia papierosów.

Istnieje wiele metod, które pozwalają poprawić wygląd zębów. Na rynku możemy spotkać pasty i plastry wybielające. Niestety, wspomniane sposoby nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Zdarza się, iż latami bezskutecznie wybielamy zęby.

Lampa Lumalite

Wysoką skutecznością charakteryzuje się metoda wybielania zębów za pomocą lampy Lumalite. Tego typu zabiegi przeprowadza się w gabinetach dentystycznych, pod nadzorem lekarza. Ta metoda, w odróżnieniu od past i plastrów wybielających, przynosi natychmiastowe rezultaty.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić zęby. Na szkliwie nie może pozostać żaden osad. Następnie na szkliwi nakłada się specjalny żel wybielający (Luma White), który charakteryzuje się 35-procentową zawartością nadtlenku wodoru. Tak przygotowane zęby naświetla się za pomocą lampy Lumalite.

Zabieg trwa ponad pół godziny. Podczas jednej sesji zęby naświetlane są dwa, trzy razy. Za każdym razem dentysta usuwa preparat ze szkliwa, po czym nakłada go ponownie. Warto pamiętać, iż preparat, który nakładamy na zęby, jest ważniejszy niż lampa. Za sprawą tej ostatniej preparat szybciej się wchłania.

Efekty

Efektem zabiegu są ładne, zdrowo wyglądające, bielsze zęby. Naświetlanie lampą Lumalite może pomóc wielu osobom, które zmagają się z nieestetycznym odcieniem szkliwa.

Aleksandra Wiktor