Dlaczego warto być niezależną kobietą

Aż trudno uwierzyć, patrząc na współczesne niezależne kobiety, że jeszcze na początku XX wieku nie miałyśmy podstawowych praw. Dziś możemy robić karierę zawodową i być kim tylko zechcemy – panią inżynier, panią profesor, panią prokurator czy lekarką specjalizują się w neurologii.  Dlaczego warto być niezależną kobietą?

Niezależna kobieta jest trudniejsza do manipulowania

Kobiety zależne od swoich partnerów – czy to finansowo, czy emocjonalnie, często stanowią dla nich łakomy kąsek do manipulowania. Skoro ona mnie tak bardzo kocha, żyć beze mnie nie może, to da mi wszystko to, czego pożądam. Tym czymś może być drogi samochód, wczasy za granicą, dobra posada w naszej firmie, seks budzący sporo kontrowersji. Z kolei kobiety zależne finansowo od swoich partnerów muszą żyć pod ich dyktando. Gotować to, co lubi ich pan. Sprzątać dom na błysk. Robić za ozdobę, która milczy i się nie wychyla podczas spotkań towarzyskich. Ona musi być dla niego miła, nawet gdy wyżywa się na niej za niepowodzenia w pracy, którą z nią nie mają nic wspólnego. Jeśli nie chcesz być dla faceta workiem treningowym, to po prostu postaw na niezależność.

Niezależność finansowa daje wolność i bezpieczeństwo

Gdy sama na siebie zarabiasz i jesteś w stanie się utrzymać za własne pieniądze, możesz podejmować takie decyzje, jakie uważasz za słuszne. Nikt nie wydziela ci pieniędzy na kosmetyki, ubrania czy wyjścia z przyjaciółkami. Masz ochotę na nowe sandały, to je kupujesz bez zbędnych tłumaczeń. Gdy facet staje się agresywny, masz własne środki, aby go opuścić i wynająć samodzielnie mieszkanie. On nie może cię trzymać w szachu.

Niezależne poglądy pozwalają uniknąć zagrożeń

Kobiety, które nie mają własnego zdania i często realizują wolę partnerów, nie poddając jej żadnej refleksji, często wpadają w tarapaty. Jeśli on twierdzi, że koronawirus to bzdura, ona w to wierzy i nie przestrzega zaleceń WHO, to w końcu łapie COVID-19. Jeśli on uważa, że szczepionki powodują autyzm, a ona nie zaszczepi ich wspólnych dzieci, to mogą one zachorować na polio czy odrę. To groźne choroby, dlatego tak ważne jest kształtowanie własnych poglądów opartych na logice oraz wiedzy.

Niezależność pozwala dokonywać właściwych wyborów

Gdy jesteś niezależną kobietą, sama wiesz, co dla ciebie jest najlepsze. Nie masz problemów, aby rzucić pracę w korporacji i założyć własną firmę, która oprócz środków do życia zapewni ci również satysfakcję zawodową. Zdajesz sobie też sprawę, w jakich kolorach wyglądasz najlepiej, jaki kolor włosów lubisz najbardziej i nie ugniesz się przed fryzjerką chcącą rozjaśnić twoje czarne włosy na platynowy blond.

Niezależna kobieta to szczęśliwa kobieta

Gdy sama decydujesz o sobie, żyjesz w zgodzie ze sobą oraz tym, co czujesz, wykonywana przez ciebie praca daje ci satysfakcję, jesteś szczęśliwa. Tego stanu nie da się osiągnąć, spełniając oczekiwania innych osób.