Dlaczego niektóre kobiety czują się ciągle podrywane

Zapewne masz koleżankę albo nawet dwie, które nieustannie czują się podrywane. Gdziekolwiek nie pójdą, ktokolwiek na nie spojrzy, o cokolwiek zapyta, one zawsze mówią to samo – on mnie podrywał/on na mnie leci. Dlaczego niektóre kobiety czują się ciągle podrywane?

Maskowanie niskiej samooceny

Niektóre kobiety ciągle mówią, że ktoś je podrywa i przeinaczają zwykłe, nic nieznaczące sytuacje na swoją korzyść po to, aby ukryć niską samoocenę. Tak naprawdę czują się mało atrakcyjne, ale chciałyby to zmienić. Myślą, że gdy opowiedzą swoim znajomym o kolejnym podrywie, to wyjdą na pewne siebie i wartościowe. W rzeczywistości wygląda to jednak na rozpaczliwe poszukiwanie zainteresowania wśród przedstawicieli płci przeciwnej.

Brak znajomości mowy ciała

Czasem niektóre kobiety wszystko interpretują na swoją korzyść, bo brakuje im rozeznania i relacji społecznych, które dostarczyłyby im wartościowej wiedzy. Gdy znamy mowę ciała, to wiemy, kiedy mężczyzna prawdopodobnie jest nami zainteresowany, kiedy ma jakiś interes do załatwienia, a kiedy traktuje nas typowo po koleżeńsku. Poza tym obycie towarzyskie też pokazuje, jak rozmawia z kobietą mężczyzna, który chce ją zaprosić na randkę, a jak robi to facet, który po prostu chce normalnie pogadać bez żadnych podtekstów.

Przekonanie, że wartość kobiety zależy od jej powodzenia wśród mężczyzn

Niestety, choć żyjemy w XXI wieku, coraz głośniej słychać aktywistki feministyczne, to wiele kobiet wciąż uważa, że ich wartość wyznacza powodzenie wśród mężczyzn. Nie zdobyta wiedza, posiadane umiejętności, sukcesy zawodowe czy dobre relacje z przyjaciółmi. To smutne, musimy bardziej kochać swoje córki i im to okazywać, aby wyrastały na pewne siebie kobiety.

Brak dobrej relacji z ojcem

Często to rozpaczliwe poszukiwanie męskiego zainteresowania wynika z braku ojca. Kobieta chce wypełnić pełną pustkę w swoim życiu. Udowodnić sobie, że istnieje mężczyzna, dla którego będzie najważniejsza, kto poświęci jej swój czas i nigdy jej nie opuści. Niemniej desperacja zawsze odpycha, ewentualnie przyciąga toksycznych facetów.

Poczucie samotności

Czasem to ciągłe mówienie o podrywie, gdy nic na niego nie wskazuje, wynika z poczucia samotności. Kobieta w głębi serca, choć na pierwszy rzut oka może być tego nie widać, pragnie czułości i miłości. Chciałaby mieć się komu wyżalić, do kogo przytulić.