Psychologia

Dlaczego niektóre kobiety czują się ciągle podrywane?

Dlaczego niektóre kobiety czują się ciągle podrywane

Zapewne masz koleżankę albo nawet dwie, które nieustannie czują się podrywane. Gdziekolwiek nie pójdą, ktokolwiek na nie spojrzy, o cokolwiek zapyta, one zawsze mówią to samo – on mnie podrywał/on na mnie leci. Dlaczego niektóre kobiety czują się ciągle podrywane?

Maskowanie niskiej samooceny

Niektóre kobiety ciągle mówią, że ktoś je podrywa i przeinaczają zwykłe, nic nieznaczące sytuacje na swoją korzyść po to, aby ukryć niską samoocenę. Tak naprawdę czują się mało atrakcyjne, ale chciałyby to zmienić. Myślą, że gdy opowiedzą swoim znajomym o kolejnym podrywie, to wyjdą na pewne siebie i wartościowe. W rzeczywistości wygląda to jednak na rozpaczliwe poszukiwanie zainteresowania wśród przedstawicieli płci przeciwnej.

Brak znajomości mowy ciała

Czasem niektóre kobiety wszystko interpretują na swoją korzyść, bo brakuje im rozeznania i relacji społecznych, które dostarczyłyby im wartościowej wiedzy. Gdy znamy mowę ciała, to wiemy, kiedy mężczyzna prawdopodobnie jest nami zainteresowany, kiedy ma jakiś interes do załatwienia, a kiedy traktuje nas typowo po koleżeńsku. Poza tym obycie towarzyskie też pokazuje, jak rozmawia z kobietą mężczyzna, który chce ją zaprosić na randkę, a jak robi to facet, który po prostu chce normalnie pogadać bez żadnych podtekstów.

Przekonanie, że wartość kobiety zależy od jej powodzenia wśród mężczyzn

Niestety, choć żyjemy w XXI wieku, coraz głośniej słychać aktywistki feministyczne, to wiele kobiet wciąż uważa, że ich wartość wyznacza powodzenie wśród mężczyzn. Nie zdobyta wiedza, posiadane umiejętności, sukcesy zawodowe czy dobre relacje z przyjaciółmi. To smutne, musimy bardziej kochać swoje córki i im to okazywać, aby wyrastały na pewne siebie kobiety.

Brak dobrej relacji z ojcem

Często to rozpaczliwe poszukiwanie męskiego zainteresowania wynika z braku ojca. Kobieta chce wypełnić pełną pustkę w swoim życiu. Udowodnić sobie, że istnieje mężczyzna, dla którego będzie najważniejsza, kto poświęci jej swój czas i nigdy jej nie opuści. Niemniej desperacja zawsze odpycha, ewentualnie przyciąga toksycznych facetów.

Poczucie samotności

Czasem to ciągłe mówienie o podrywie, gdy nic na niego nie wskazuje, wynika z poczucia samotności. Kobieta w głębi serca, choć na pierwszy rzut oka może być tego nie widać, pragnie czułości i miłości. Chciałaby mieć się komu wyżalić, do kogo przytulić.

Dodaj komentarz