Dlaczego nie warto odkładać niczego na później
Zdjęcie autorstwa Donald Tong z Pexels

Pandemia pokazała jak nieprzewidywalne bywa życie. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko możemy sobie zaplanować – urlop za granicą, wyjście do kina, kolację w restauracji. Gdy między ludźmi zaczął rozprzestrzeniać się nieznany wcześniej wirus, kolejne kraje wprowadzały lockdown. Bezpieczny świat, w którym można było wszystko zaplanować, nagle przestał istnieć. Dlaczego nie warto odkładać niczego na później?

Spis treści:

  1. Dlaczego nie warto odkładać niczego na później? Kruchość życia
  2. Kolejny lockdown może uniemożliwić realizację naszych marzeń
  3. Dlaczego lato to dobry czas na zmiany?
  4. Dlaczego warto próbować zmienić swoje życie?
  5. Jak oswoić lęk przed zmianami?

Dlaczego nie warto odkładać niczego na później? Kruchość życia

Pandemia pokazała, jak kruche bywa życie człowieka. Każdy z nas zna kogoś, kto zmarł z powodu COVID-19. Jednego dnia normalnie funkcjonował, drugiego pojawiły się u niego pierwsze objawy infekcji, kilka dni później trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii i już z niego nie wyszedł.  To ogromny szok dla każdego z nas. Dotychczas ludzie umierali z dnia na dzień wskutek wypadków samochodowych czy klęsk żywiołowych. Nikt z nas nie był przygotowany na tak wielki rozmiar tragedii. Epidemia COVID-19 pokazuje też, że nie warto zwlekać z powiedzeniem komuś: kocham, spotkaniem się czy rozmową telefoniczną. Człowiek jednego dnia żyje i można z nim miło spędzić czas, drugiego nagle znika i nagle zaczynają nas boleć wszystkie niewypowiedziane słowa.

Kolejny lockdown może uniemożliwić realizację naszych marzeń

Choć dziś możemy pojechać na wczasy do Grecji, pójść z koleżanką na obiad, wyskoczyć z partnerem na koncert ulubionego artysty, to nie wiemy, jak długo gospodarka pozostanie otwarta. Niestety, grozi nam kolejny lockdown, który może uniemożliwić realizację naszych marzeń. Dlatego jeśli masz coś do zrobienia, nie zwlekaj, tylko już dziś przystąp do działania. Może się okazać, że to ostatni dzwonek, aby pojechać na urlop z przyjaciółką, zrobić sobie sesję zdjęciową nad morzem czy zorganizować większe spotkanie rodzinne.

Dlaczego lato to dobry czas na zmiany?

Lato to dobry czas na wprowadzenie zmian do swojego życia. Słońce, długi dzień i wysokie temperatury napełniają nasze serca optymizmem i wiarą, że wszystko się uda. Nawet poniesione porażki nie bolą tak bardziej, łatwiej odzyskać też wewnętrzną równowagę. Lato dodaje nam kreatywności i energii do działania. Już dziś zrób z nich użytek.

Dlaczego warto próbować zmienić swoje życie?

Warto sięgać po swoje marzenia. Spróbujmy zrealizować to, na czym nam od zawsze zależało.  Tylko działając, możemy osiągnąć zamierzony cel. Bierność oraz wybieranie statusu quo nie czynią naszego życia szczęśliwym. Nawet jeśli poniesiemy porażkę, to będziemy mieli świadomość, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy.

Jak oswoić lęk przed zmianami?

Wielu z nas latami tkwi w nieszczęśliwym związku, niesatysfakcjonującej pracy i w toksycznej relacjach towarzyskich, ponieważ odczuwa lęk przed zmianami. To normalne, że czasem pojawiają się obawy. Trzeba jednak umieć je zracjonalizować, ocenić ewentualne ryzyko i oswoić się ze zmianami, poprzez te drobne dotyczące ubioru czy makijażu.