Psychologia

Impulsywne działanie – najczęstszy problem w związku

Impulsywne działanie – najczęstszy problem w związku

Zdjęcie autorstwa Anna Tarazevich z Pexels

Każdy twój kolejny związek prędzej czy później okazuje się niewypałem? A może większość znajomości kończy się na etapie randkowania? Jeśli zastanawiasz się, co jest tego przyczyną, to musisz wiedzieć, że impulsywne działanie to twój największy wróg, a zarazem najczęstszy problem w związku.

Muszę działać już, czyli impulsywne działanie w praktyce

Jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, to wyzwalają one wiele silnych emocji. Nic dziwnego, że nakręcają impulsywne działanie. Wiele kobiet żyje w przeświadczeniu, że musi działać już, natychmiast coś z tym zrobić, zanim będzie za późno. Co to oznacza w praktyce? Muszę natychmiast umówić się z nim spotkanie. Muszę jak najszybciej przerwać jego rozmowę z koleżanką, inaczej ona mi go odbierze. Muszę go zmusić, aby odpisał mi już teraz.

Impulsywne działanie sprzyja błędom

Gdy stawiasz na impulsywne działanie, łatwo możesz popełnić błąd. Pośpiech jest bowiem złym doradcą. Działanie pod wpływem silnych emocji wypacza obraz rzeczywistości. Tobie może się wydawać, że on flirtuje ze swoją koleżanką, ponieważ się do niej uśmiecha i za chwilę pójdą razem do łóżka, on może z nią żartować ze wspólnego szefa.  Tak samo naciskanie na faceta, aby od razu odpisał, zadeklarował się itp., trąci desperacją. Pamiętaj o tym.

Impulsywne działanie to efekt lęków i braku pewności siebie

Na impulsywne działanie najczęściej decydują się osoby, które zmagają się z niską samooceną. Tacy ludzie często borykają się również z lękami. Boją się odrzucenia, samotności, faceta, który się nimi zainteresuje, traktują jak bóstwo, o które trzeba walczyć za wszelką cenę. Osoba z wysoką samooceną potrafi zachować obiektywizm, oceniając postawę partnera. Może stwierdzić, że on odpisuje nie dlatego, że zrobiła coś głupiego, ale z powodu nadmiaru pracy. Taka kobieta nie będzie też traktowała każdej jego koleżanki jako potencjalnej rywalki, ponieważ zna swoją wartość i potrafi odróżnić przyjacielskie relacje od tych zmierzających w kierunku romantycznym.

Impulsywne działanie trąci desperacją

Jeśli działasz pod wpływem impulsu, robisz facetowi karczemną awanturę o koleżankę, twierdzisz, że cię olewa, bo od razu nie odpisuje, twoje zachowanie trąci desperacją. Mężczyźni są zgodni. Desperatka nigdy nie jest dla nich atrakcyjna. Poza tym taka kobieta lubi ich oplatać niczym bluszcz i pozbawiać niezależności, dlatego uciekają od niej, gdzie pieprz rośnie.

Pod wpływem emocji możesz wywołać awanturę

Emocjonalna reakcja na zachowanie partnera sprawia, że tracimy trzeźwe spojrzenie na sytuację. W rezultacie możemy łatwo wszcząć awanturę, wypowiedzieć słowa, których później będziemy żałować. Impulsywne działanie często doprowadza do poważnego kryzysu w związku i rozstania. Aby tego uniknąć, musisz popracować nad pewnością siebie. Jeśli uporasz się z tym problemem, twój związek na tym zyska.

Dodaj komentarz