Lifestyle

Dlaczego ludzie lubią oglądać vlogi z życia obcych osób?

Dlaczego ludzie lubią oglądać vlogi z życia obcych osób

Popularne vlogerki modowe i makijażowe często zdobywają najwięcej wyświetleń na filmikach, w których pokazują swoje życie prywatne. Zazwyczaj nie ma na nich żadnej konkretnej treści. Widzimy, jak influencerka je obiad, robi zakupy, dekoruje mieszkanie. Dlaczego ludzie lubią oglądać vlogi z życia obcych osób?

Podziwianie czyjegoś codziennego życia może wydawać się zajęciem nudnym. Koniec końców co ciekawego można zobaczyć w filmiku, na którym influencerka wypakowuje zakupy zrobione w popularnym supermarkecie? Jednak tego typu materiały cieszą się sporą popularnością. Wynika to z różnych powodów. Poniżej przybliżymy część z nich.

Ciekawość, co jedzą inni

Człowiek jest istotą ciekawską, która lubi poznawać otaczający ją świat. Nic dziwnego, że interesuje nas to, co jedzą inni, gdzie robią zakupy spożywcze, jakie mają świąteczne zwyczaje, co dostają w prezencie etc. Często porównujemy się z nimi, wyrabiamy sobie też opinię na temat osoby, którą znamy jako specjalistkę od mody, psychologii czy makijażu.  Chcemy zobaczyć, czy znana influencerka rzeczywiście zdrowo się odżywia, czy swój płaski brzuch zawdzięcza intensywnym ćwiczeniom na siłowni. Gdy widzimy, że inni też mają gorszy nastrój, nie chce im się wstawać z łóżka, to czujemy się lepiej w swojej niemocy.

Potrzeba zresetowania umysłu

Bardzo wiele osób sięga po vlogi po to, aby zresetować swój umysł. Na co dzień jesteśmy przebodźcowani. Liczba zadań, jakie wykonujemy w pracy, może nas przytłaczać i stresować. Często martwimy się, czy na pewno ze wszystkim zdążymy na czas, a klient będzie zadowolony z naszej usługi.  W rezultacie chcemy w końcu odpocząć, oderwać myśli od pracy, zresetować swój umysł. Pomagają w tym mało wymagające filmiki, które pokazują życie codzienne influencerek.

Na co stać youtuberki?

Niektóre osoby chcą sprawdzić, na co stać influencerkę, która pokazuje im ubrania i kosmetyki. Czy wydaje dużo pieniędzy na zdrową żywność, a może ma drogi samochód, pięknie urządzone mieszkanie etc.  Chcemy zweryfikować ich status materialny, sprawdzić, czy bycie youtuberem rzeczywiście jest tak opłacalne, jak twierdzą inni.

Chęć podbudowania własnego ego

Oglądanie vlogów z życia obcych osób to także próba podbudowania własnego ego. Gdy widzimy, że ktoś jest tak samo zwyczajny jak my, kupuje żywność w supermarkecie, jego ciasta nie są tak pięknie udekorowane jak na Instagramie, to czujemy się lepiej. Dochodzimy do wniosku, że żyjemy podobnie jak znana influencerka.

Poszukiwanie inspiracji

Często oglądanie filmików z życia codziennego obcych osób pełni charakter inspiracji. Możemy zobaczyć, jak mieszkają inni, jakie ćwiczenia wykonują, aby rozbudować pośladki, co jedzą, aby schudnąć etc. To bardzo praktyczna wiedza, która nierzadko znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Sympatia do youtuberki, traktowanie jej jak koleżanki

Wiele osób tak regularnie ogląda ulubione youtuberki, że postrzega je jako swoje koleżanki, które doradzą, podpowiedzą etc.  W rezultacie tacy ludzie są ciekawi, co dzieje się w życiu prywatnym ich wirtualnej znajomej. Chcą wiedzieć, czy przeżywa chwile radosne czy smutne. Jakie ma problemy etc.

Dodaj komentarz