Dlaczego faceci zdradzają

Zdrada wprawdzie nie jest jedynie domeną mężczyzn, ale to panowie zdecydowanie częściej decydują się na skok w bok. Mało tego, latami potrafią wieść podwójne życie. Dlaczego faceci zdradzają? Co nimi kieruje?

Chęć przygody

Niektórzy faceci odczuwają nieustanną potrzebę dostarczania sobie nowych bodźców. Przygoda im zapewnia to, czego pragną. Każda kobieta jest inna. Zdobycie każdej, nawet na jedną noc, stanowi wyzwanie. Seks z różnymi kobietami wygląda odmiennie. Niektórzy faceci nie potrafią funkcjonować bez tego typu urozmaiceń, co nie oznacza, że taka sytuacja jest normalna. Prawdopodobnie wynika z głębiej zakorzenionego problemu, który można odkryć wraz z terapeutą.

Strach przed bliskością

Czasem zdrada wynika z lęku przed bliskością. Dorastamy w różnych rodzinach, jedne są kochające, pełne ciepła i troski. Inne chłodne, zdystansowane, nikt nie okazuje w nich nikomu miłości. W rezultacie bliskość kojarzy się facetowi z czymś przerażającym, bo nigdy jej nie doświadczył. Będzie przed nią uciekał w różnego rodzaju romanse. One pozwalają mu zachować pożądany dystans. Tak naprawdę nie jest z nikim blisko. Nie buduje intymności, która go przerasta.

Nieuświadomiona nienawiść do kobiet

Czasem takie przedmiotowe traktowanie kobiet ma związek z urazem z dzieciństwa.  Matka była władcza, apodyktyczna, często czegoś zabraniała, naśmiewała się z syna, że czegoś nie potrafi zrobić. W rezultacie on podświadomie nienawidzi kobiet, gardzi nimi. Postanawia je zatem krzywdzić, uwodząc i porzucając.

Nuda w związku

Czasem do skoku w bok skłania mężczyznę nuda. Jeśli do seksu wkrada się rutyna, brakuje w nim elementów nowości i świeżości, żona staje się przewidywalna, nie trzeba jej zdobywać, to inne panie stają się atrakcyjne. Facet chce sobie urozmaicić życie, uprawiając seks z kimś innym. To dostarcza mu nowych doznań.

Brak zainteresowania ze strony partnerki

Czasem mężczyzna czuje się niedoceniony. Ona ciągle narzeka – na zarobki, brak wsparcia w domu etc. On ma tego dosyć, uważa, że bardzo się stara, mimo to nie otrzymuje komplementów, których tak łaknie. W rezultacie zaczyna ich szukać poza związkiem. Gdy trafia na kobietę, która go docenia, idzie z nią do łóżka, nieważne, że jest mniej atrakcyjna od stałej partnerki.

Zaniedbanie się przez partnerkę

Przyczyny zdrady bywają też bardziej prozaiczne. Faceci to wzrokowcy, zwracają uwagę na kobiece ciało. Niestety, panie w wieloletnich związkach często się zapuszczają. Chodzą w wytartych jeansach i pożółkłych T-shirtach, rzadko się malują, nie kupują sobie nowej bielizny. Brakuje w nich pasji i tajemniczości. Stają się dla swoich facetów po prostu zbyt nudne. Trzeba umieć podsycać ogień, aby ten cały czas płonął.