hoker fryzjerski
Unsplash

Wyposażenie salonu fryzjerskiego ma kluczowe znaczenie. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. Pracownicy zakładu muszą mieć pełną swobodę poruszania i sięgnięcia po narzędzia. Jednym z elementów, którego nie może zabraknąć, jest hoker fryzjerski. Czym się charakteryzuje? Jakie rodzaje można wyróżnić? Jak wybrać najlepszy model? Na te pytania odpowiedzi można znaleźć poniżej!

Hoker fryzjerski – charakterystyka

Nie można zaprzeczyć, że praca fryzjera znacząco obciąża jego kręgosłup. Zwłaszcza, gdy większość czynności wykonuje w pozycji stojącej przez wiele godzin. I właśnie w takim momencie zdecydowanie przydają się hokery fryzjerskie. Dzięki nim pracownicy salonu mogą zyskać większy komfort i zapewnić sobie odpoczynek jednocześnie nadal modelując lub farbując włosy. Najważniejszą częścią hokera jest siedzisko. Powinno być ono wygodne, wykonane z dobrej jakości materiałów oraz odpowiednio wyprofilowane. Na rynku dostępne  są modele z oparciem i bez niego. Dużo lepiej sprawdzają się te pierwsze. Głównie dlatego, że w pewnym sensie zmuszają osobę siedzącą do utrzymywania prostej postawy ciała, co ma odzwierciedlenie w przyszłości. Nie pojawiają się bowiem uszkodzenia i bóle kręgosłupa, a także różne kontuzje.

Bardzo ważne jest też to, aby hokery fryzjerskie wyposażone były w regulowaną wysokość siedziska, ponieważ umożliwia ona dopasowanie jej do potrzeb konkretnego pracownika i zapewnia mu większy komfort pracy.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na kółka taboretu. Powinny być wykonane ze specjalnej gumy, która pozwala na swobodne poruszanie się po salonie bez konieczności wstawania i niszczenia posadzki. Wybór odpowiedniego hokera fryzjerskiego to trudne zadanie, aczkolwiek wykonalne. Wystarczy uwzględnić powyższą charakterystykę oraz pozostałe wyposażenie salonu. Wszystko musi ze sobą współgrać idealnie i tworzyć spójną całość.

Na szczęście oferta sklepów jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Jednak należy pamiętać, że hoker musi być nie tylko wygodny i elegancki, ale przede wszystkim stabilny i wytrzymały.  Dlatego najlepiej jest wybierać modele z mocnymi, chromowanymi podstawkami i łożyskowanymi kółkami. Łożyska uniemożliwiają zacinanie i zapychanie włosami.

Hokery fryzjerskie – rodzaje

Tak naprawdę nie ma konkretnego podziału hokerów fryzjerskich. W dużej mierze rodzaj określany jest przez wzgląd na ich specyfikację. Z całą pewnością można wyróżnić taborety z oparciem i bez niego. Choć te pierwsze wybierane są zdecydowanie częściej, to drugie lepiej nadają się do małych salonów, gdzie ogranicza nas wolna powierzchnia do zagospodarowania. Kolejny podział może dotyczyć posiadania kółek. Co ciekawe, nie wszystkie hokery fryzjerskie je mają, ale trzeba przyznać, że ich obecność jest dużym udogodnieniem i wygodą. Można się również spotkać z wariantami, przy których uwzględniane jest m.in.:

 

  • Wzornictwo. 

 

  • Materiał wykorzystany do wykonania siedziska.

 

  • Materiał, z którego zrobiona jest podstawka.

 

  • Kolor.

 

  • Możliwość lub brak (rzadkość) regulacji siedziska.

Faktycznie kolor i wzornictwo też mogą być dla nas istotne. Szczególnie jeśli wystrój naszego salonu jest dość nietypowy i nowoczesny, gdzie nie zawsze będą pasować klasyczne czarne modele. Jednak to właśnie one są najczęściej wybierane. Ze względu na estetykę i klasę, którą zapewniają.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Oczywiście każdy ma inne oczekiwania i potrzeby. Tak samo jest, kiedy przychodzi wybrać hokery fryzjerskie. Z tym że można znaleźć wiele interesujących ofert np. https://salonova.pl/hokery-fryzjerskie.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie cechy taboretu są dla nas najważniejsze, a bez których praca będzie przebiegała sprawnie i komfortowo. Tym sposobem uda nam się zawęzić wyszukiwanie. Nie bez znaczenia jest też cena, ale należy pamiętać, że dobrej jakości sprzęt musi kosztować, a inwestycja na pewno się zwróci.

Hokery fryzjerskie to nieodłączny element wystroju salonu. Dlatego wybór konkretnego modelu powinien być dokładnie przemyślany. Choć walory estetyczne oddziałują na klientów, to najważniejszy jest komfort pracy.

Przydałoby się więc skonsultować zakup z pracownikami, którzy najlepiej sprecyzują swoje potrzeby. Wiele zależy od charakteru i wymagań danej osoby, a zadowolenie pracowników, to już połowa sukcesu, ponieważ, gdy oni będą wykonywać swoje obowiązki z pasją i zaangażowaniem, to kliencie także chętnie do nas wrócą i skorzystają z usług.