mezoterapia bezigłowa

Każdy z nas pragnie zachować młody wygląd. Niestety, w miarę upływu czasu skóra wiotczeje i traci swój blask. Mezoterapia bezigłowa przywraca twarzy młody wygląd. Nie towarzyszy jej ból.

O skórę należy dbać. Niestety, czasem nawet intensywna i regularna pielęgnacja nie rozwiązuje wszystkich problemów dermatologicznych. Osoby, u których kosmetyki nie przynoszą pożądanych rezultatów, powinny wziąć pod uwagę zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne. Niestety, niektórym rozwiązaniom towarzyszy ból. Niektórzy ludzie nie potrafią go znieść. W związku z tym warto przyjrzeć się mezoterapii bezigłowej.

Zabieg – jak działa?

Mezoterapia bezigłowa pozwala wprowadzić pod skórę składniki aktywne. Ten innowacyjny zabieg wykorzystuje urządzenie do elektroporacji. Pod wpływem zmiany napięcia w błonie komórkowej powstają mikropory, przez które wnikają dobroczynne substancje. Zmiany, które dokonują się w komórce, są odwracalne. Mezoterapia bezigłowa zapewnia długotrwałe efekty.

Jak wygląda cała procedura?

Mezoterapię bezigłową można stosować u osób z różnymi problemami skórnymi. Największą popularnością cieszy się wśród pań, które walczą ze zmarszczkami i kurzymi łapkami. W przypadku zabiegów odmładzających na skórę nanosi się preparat na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu czy retinolu. Następnie wykonuje się masaż przy pomocy końcówki urządzenia, która delikatnie drga. Można zastosować inne preparaty. Wybierając specyfik, uwzględnia się problemy skórne.

Efekty

Za sprawą mezoterapii bezigłowej skóra wygląda świeżo. W tym miejscu warto podkreślić, iż twarz nie jest zaczerwieniona. W związku z tym można poddać się temu zabiegowi w ciągu dnia. Osoby, którym zależy na długotrwałym efekcie, powinny powtórzyć zabieg kilkukrotnie w odstępach tygodniowych. Później wystarczy odwiedzać gabinet kosmetyczny raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej wymienia się: ciążę, choroby serca, choroby żył i epilepsję. Zabieg jest niewskazany w przypadku zmian skórnych i infekcji.

Aleksandra Wiktor