Uroda

Czy to normalne? Jak wygląda brzuch po porodzie?

brzuch po porodzie

Wiele kobiet martwi się, że po porodzie brzuch nie będzie taki sam jak przed ciążą, a nadmiar skóry i rozstępy pozostaną z nimi już na zawsze. Czy tak musi być? Czy dieta i regularne ćwiczenia mogą poprawić jego stan? A może wystarczy poczekać i zdać się na los? Młode mamy często mają ogromne kompleksy i chcą jak najszybciej wrócić do formy sprzed ciąży. Co jest zupełnie normalne, a nad czym trzeba będzie popracować? Dowiesz się tego w tym artykule.

Jak powinien wyglądać brzuch po porodzie?

To, jak będzie wyglądał Twój brzuch po porodzie, jest niezwykle złożone. Wiele zależy od Twojej wcześniejszej aktywności fizycznej oraz wagi sprzed ciąży. Mocne i wyćwiczone mięśnie brzucha to dodatkowy plus, gdyż znacząco ułatwią Ci powrót do wcześniejszej formy. Co jeszcze jest ważne? Niestety, ale tutaj zaczyna się loteria. Genetyczne predyspozycje to coś, czego nie możesz zmienić, nawet jeżeli bardzo byś chciała. Dużo zależy od hormonów, na które również nie ma się wpływu. Dobrym pomysłem jest zaczęcie stosowania specjalistycznych kosmetyków, które ukoją rozciągniętą skórę, pomogą jej się zregenerować i odpowiednio ją nawilżą. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli zaczniesz ich używać na długo przed porodem, kiedy brzuch dopiero zacznie się powiększać. Warto także rozważyć karmienie piersią. Produkcja mleka to duży wysiłek dla organizmu, więc spalasz kalorie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Przekłada się to na więcej zrzuconych kilogramów.

Jak wygląda brzuch po porodzie naturalnym?

Jednym z plusów porodu naturalnego jest fakt, że Twój brzuch zregeneruje się szybciej, niż stałoby się to po porodzie cesarskim. Oczywiście nadal będzie obwisły i znacznie powiększony, lecz taki stan utrzyma się krócej. Już tydzień po porodzie kobiety naturalnie zrzucają około 10 kilogramów! To niesamowite, a co najważniejsze – przekłada się to na wygląd brzucha po porodzie. Kiedy brzuch po porodzie zniknie całkowicie, a Ty powrócisz do swojej dawnej formy sprzed ciąży? To zależy od tego, jak będziesz się czuła w czasie połogu. Przez około 6 tygodni po porodzie lekarze zalecają oszczędzanie sił i uważanie na siebie. Nie znaczy to jednak, że po tym czasie całe dnie należy spędzać w łóżku. Jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do dawnej sprawności fizycznej i lepszym wyglądzie, warto zapytać swojego lekarza, jakie ćwiczenia są dozwolone po tym okresie. Nie warto zaczynać uprawiania sportu na własną rękę, gdyż to bardziej zaszkodzi, niż pomoże. Opinia sprawdzonego fizjoterapeuty jest istotna.

Jak wygląda brzuch po porodzie przez cesarskie cięcie?

Niestety po porodzie cesarskim Twój brzuch będzie regenerował się znacznie dłużej niż po porodzie naturalnym. Musisz przygotować się na to, że będzie miękki i obwisły przez kilka miesięcy. Nie należy się tym jednak zadręczać, warto przede wszystkim postawić na odpoczynek i dbanie o siebie oraz nowego członka rodziny. Brzuch po porodzie cesarskim to także rana, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Okres połogu, czyli minimum 6 tygodni, to czas, aby nabrać sił na kolejne dni. Z ćwiczeniami i wszelką aktywnością fizyczną należy bardzo uważać. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapytanie o plan aktywności i indywidualną rozpiskę swojego lekarza lub sprawdzonego fizjoterapeuty. Z pewnością zainteresują Cię także specjalne ćwiczenia dla kobiet po cesarskim cięciu, które poprawią wygląd brzucha po porodzie. Nie warto spieszyć się i na siłę katować dietami w pogoni za idealną sylwetką. Nie przejmuj się widokiem celebrytek, które po miesiącu od porodu wyglądają idealnie. Daj sobie czas, ciesz się chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie oraz odpoczywaj.

Dodaj komentarz