Moda

Czym jest kurtka softshelle i jak ją nosić?

kurtka softshelle

Zdjęcie autorstwa Mikhail Nilov z Pexels

Pogoda płata nam figle. Jednego dnia możemy poczuć powiew lata, drugiego przychodzi dość mocne ochłodzenie. Nic dziwnego, że przy tak kapryśnej aurze przyglądamy się różnym okryciom wierzchnim. Chcemy bowiem znaleźć takie, które sprawdzi się przy obecnych warunkach atmosferycznych. W naszym artykule podpowiadamy, czy jest kurtka softshelle i jak ją nosić.

Spis treści:

  1. Dla kogo kurtka softshelle?
  2. Kurtka rowerowa o oryginalnym designie
  3. Kurtka sportowa na jesień i zimę
  4. Długi softshelle – jak nosić ten trudny krój?
  5. Kurtka treningowa – jak ją nosić?

Dla kogo kurtka softshelle?

Lubisz wielogodzinne spacery po lesie? A może do pracy dojeżdżasz rowerem? Niezależnie od tego, jaką formę aktywności na świeżym powietrzu preferujesz, potrzebujesz odpowiedniej kurtki. Ta powinna chronić przed mrozem i wiatrem. Musi też zapewniać odpowiednią termoregulację, abyś się w niej nie spociła i nie była narażona na przeziębienie. Właśnie z myślą o kobietach takich jak ty, które stawiają na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, opracowano kurtkę softshelle.  Ta doskonale zdaje egzamin podczas trudnych warunków atmosferycznych, z jakimi mamy ostatnio do czynienia.

Kurtka rowerowa o oryginalnym designie

Kurtka rowerowa charakteryzuje się tym, że ma charakter uniwersalny. Ponadto jest wykonana ze stosunkowo lekkiego materiału, który mimo wszystko doskonale chroni organizm przed wychłodzeniem i wiatrem. Kurtka sportowa sprawdzi się nie tylko podczas aktywności fizycznych, vide jazda na rowerze czy wieczorny jogging. Można ją nosić także na spacer. Na jej korzyść przemawia ciekawy design. Dziś kurtka softshelle jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Tej jesieni warto postawić na żółć, błękit lub kolor liliowy. W ten sposób przełamiemy jesienną szarugę.

Kurtka sportowa na jesień i zimę

Kurtka softshelle jest dostępna w dwóch głównych wersjach. Ta z grubszym wypełnieniem doskonale sprawdzi się zimą, gdy będziemy chciały pojechać na narty lub snowboard. Natomiast cieńsze wypełnienie jest idealne na pory przejściowe, czyli wiosnę i jesień. Kurtka sportowa na jesień doskonale chroni przed wilgocią, a zarazem przepuszcza powietrze, dzięki czemu same nie spocimy się w niej nadmiernie.

Długi softshelle – jak nosić ten trudny krój?

Nie wszystkie kurtki rowerowe dostępne na rynku mają krótki fason. Niektóre przypominają parkę. Są stosunkowo długie i luźne, kształtu nadaje im wiązanie zlokalizowane na wysokości talii. Jednak długi softshelle nie jest dla każdej z nas. Jeśli jesteś drobną i niską kobietą, możesz poczuć się przytłoczona takim okryciem wierzchnim. W takiej sytuacji najlepiej jest wybierać kurtki do połowy bioder, które chronią przed wiatrem i mrozem, a zarazem nadmiernie nie obciążają sylwetki.

Kurtka treningowa – jak ją nosić?

Softshelle to kurtka treningowa, opracowana z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Najlepiej nosić ją w sportowych stylizacjach. Pasuje do białych sneakersów czy adidasów. Doskonale komponuje się również z dresowymi spodniami oraz bluzą. Jeśli lubisz styl sporty, to okrycie wierzchnie jest właśnie dla ciebie.

Dodaj komentarz