Lifestyle

Czas na wypoczynek – zrelaksuj się z audiobookiem

audiobook

Rich Smith z Unsplash

Przed nami wiele pięknych dni, lipiec zapowiada się iście wakacyjnie. Aura ma nam sprzyjać i rozpieszczać nas słońcem oraz stosunkowo wysokimi temperaturami. Takie warunki pogodowe zachęcają, aby znaleźć dla siebie czas na wypoczynek. Wiele z nas odprężają prace w ogrodzie, wycieczki rowerowe za miasto, wieczorny jogging czy zwiedzanie okolicznych miejscowości. Kto powiedział, że nie można połączyć dwóch przyjemności? Niektóre aktywności, którym sprzyjają korzystne warunki meteorologiczne, można spożytkować jednocześnie na poznawanie klasyków polskiej i zagranicznej literatury. Pozwalają na to audiobooki, z którymi możesz zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.

Spis treści:

  1. Czytanie książek – przyjemność, na którą często brakuje czasu
  2. Zaległości kulturalne, które rodzą wyrzuty sumienia
  3. Jak wykorzystać czas spędzony w korku na własny rozwój?
  4. Audiobooki – rozwiązanie dla zapracowanych, którzy cenią sobie literaturę
  5. Książki audio dla miłośników kryminałów. Wymazane archiwum. Zła woda
  6. Słuchowisko na podstawie powieści W matni strachu
  7. Audiobook dla miłośników fantasy. Wyrocznia
  8. Jak praktykować rozwój osobisty, sięgając po książki audio na Storytel?
  9. Korzystając z legalnych audiobooków, wspierasz twórców

Czytanie książek – przyjemność, na którą często brakuje czasu

Masz swoich ulubionych autorów, kochasz pewien gatunek literacki, chciałabyś przeczytać tyle książek, ale zwyczajnie brakuje ci na to czasu? To zrozumiałe, w codziennym życiu mamy do wypełnienia mnóstwo zobowiązań. Praca zawodowa, dom, opieka nad bliskimi, podtrzymywanie relacji z przyjaciółmi – wszystko to wymaga od nas zaangażowania i czasu. Nic dziwnego, że w napiętym grafiku zobowiązań ciężko nam znaleźć chwilę dla siebie. Jeśli już udaje się wygospodarować trochę czasu, zazwyczaj przeznaczamy go na sen czy aromatyczną kąpiel.

Zaległości kulturalne, które rodzą wyrzuty sumienia

Często mamy wyrzuty sumienia, że niegdyś nieustannie zapoznawałyśmy się z wartościowymi poradnikami, które pozwoliły wprowadzić korzystne zmiany do naszego życia. Miałyśmy też czas na thriller, który trzymał w napięciu do ostatniej strony. Na dobry kryminał potrafiłyśmy poświęcić cały wolny wieczór. Dziś brakuje nam luksusu w postaci wolnego czasu. Czujemy, że mamy spore zaległości kulturalne. Na szczęście te można nadrobić i zapewnić sobie odrobinę relaksu podczas codziennych prac.

Książki audio

Eran Menashri z Unsplash

Jak wykorzystać czas spędzony w korku na własny rozwój?

Czy wiesz, że sprzątanie mieszkania, wieczorna kąpiel, droga do pracy, prace ogrodowe czy prasowanie mogą stać się dużo przyjemniejszymi czynnościami, jeśli sięgniesz po audiobooki? Na Storytel znajdziesz wiele ciekawych tytułów zasługujących na uwagę. Dziś znani autorzy wydają nie tylko książki, ale też audiobooki, które czytają popularni aktorzy, dziennikarze czy prezenterzy telewizyjni. Często wprowadza się również podział na role, dzięki czemu kwestie przypisane danemu bohaterowi zawsze odczytuje ten sam lektor. Pozwala to wprowadzić dynamizm do ukazanej historii i nadaje jej realizmu. Audiobooki stają się coraz popularniejsze. Nie stanowią jednak konkurencji dla książek, lecz dodatkowe udogodnienie dla osób, które pragną być na bieżąco z twórczością ulubionych pisarzy, ale nie zawsze mogą pozwolić sobie na lekturę. Słuchanie audiobooka w drodze do pracy czy szkoły pozwala na optymalne wykorzystanie czasu, którym dysponujemy. Często narzekamy na czas zmarnowany na stanie w korku. Na szczęście możemy go spożytkować w sposób rozwojowy, sięgając po audiobooki dostępne na Storytel.

 

Audiobooki – rozwiązanie dla zapracowanych, którzy cenią sobie literaturę

Czy wiesz, że warto sprawiać sobie drobne przyjemności każdego dnia? Te bowiem wzmacniają poczucie własnej wartości i ogólne zadowolenie z życia. Polki przywykły do tego, że dają z siebie 100%. Robią to nie tylko w życiu rodzinnym, ale też zawodowym. Tymczasem każda z nas potrzebuje dla siebie chwili relaksu. To naturalna potrzeba każdego człowieka, którą warto zaspokoić, aby mieć energię do działania i pomocy innym. Czy wiesz, że słuchanie audiobooków rozwija wyobraźnię podobnie jak czytanie książek? Pozwalając sobie na ich odtwarzanie w drodze do pracy, podczas sprzątania mieszkania czy samochodu, rozwijasz swoją kreatywność, jednocześnie poprawiając sobie nastrój. Na dodatek jesteś na bieżąco z twórczością ulubionego pisarza. Znasz jego najnowszą powieść w oryginalnej wersji, chociaż nie miałaś wolnego wieczoru, aby ją przeczytać. Dużo łatwiej można bowiem znaleźć czynność, podczas której udaje się zgłębiać książki audio.  Nie wszystkie obowiązki, które mamy do wykonania, wymagają od nas pełnej uwagi i koncentracji. Audiobooki stanowią również świetne rozwiązanie, gdy chcemy przegnać nudę, która towarzyszy monotonnym czynnościom takim jak prasowanie czy układanie ubrań w szafie. Je też trzeba kiedyś wykonać, ale kto powiedział, że muszą być przykrym obowiązkiem?

Audiobooki

Sincerely Media z Unsplash

Książki audio dla miłośników kryminałów. Wymazane archiwum. Zła woda

Na Storytel znajdziesz książki audio najpopularniejszych polskich i zagranicznych autorów. Często czytają je znakomici artyści, co stwarza świetną okazję do zapoznania się z ich niesamowitą barwą głosu czy ciekawą modulacją, która wprowadza dodatkowy dreszczyk emocji. Jeśli lubisz dobry kryminał, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, koniecznie musisz sięgnąć po historię stworzoną przez Igora Brejdyganta pt. Wymazane archiwum. Zła woda. Jej akcja rozgrywa się w latach 60. ubiegłego wieku na Żuławach, gdzie ludzie od lat toczą nierówną walkę z żywiołem. Morze nieustannie zabiera skrawki ziemi. Podczas ulewnych deszczów lokalną społecznością wstrząsa fala brutalnych morderstw. Ktoś zabija kolejne osoby, następnie dokonuje ich dekapitacji i okalecza ich ciała.  Do rozwiązania tej niecodziennej zagadki kryminalnej zostaje wysłany porucznik Marek Nowaczyk, który na co dzień pracuje w Wydziale Kryminalnym Komendy Głównej w Warszawie.

Choć Marek Nowaczyk pracował nad wieloma sprawami, to ta wydaje się od nich zgoła odmienna. Przede wszystkim musi zmierzyć się ze zmową milczenia lokalnej społeczności, która nie ułatwia prowadzenia śledztwa.  Do tego dochodzą tajemnicze układy między partyjnymi oficjelami, którzy rządzą miastem.  Jedna z hipotez zakłada, że za serią brutalnych morderstw stoi niemiecki szpieg, a sprawa ma podłoże polityczne. Czy tak jest w rzeczywistości? A może ktoś tylko próbuje zmylić Marka Nowaczyka, naprowadzając go na błędny trop? Na Storytel znajdziesz słuchowisko Zła woda, twórcą uniwersum „Wymazanego archiwum” jest Dominik Sokołowski. Scenariusz pierwszej odsłony serii Storytel Original stworzył autor kryminałów i scenarzysta serialowy Igor Brejdygant.

Słuchowisko na podstawie powieści Zapomniany. W matni strachu

Jeśli lubisz książki audio, które trzymają w napięciu, twojej uwadze chcemy polecić także audiobook na podstawie powieści Zapomniany. W matni strachu autorstwa Adriana Bednarka. Patryk Kamiński, którego życie powoli powraca do normalności, musi zmierzyć się kolejnym problemem. Główny bohater przez 10 lat był przetrzymywany wbrew swojej woli przez nieznanego sprawcę. Po tym, jak udaje mu się odzyskać wolność, nawiązuje współpracę z Dianą Mazur. Obydwoje robią karierę medialną na popularnym serwisie streamingowym YouTube. Patryk Kamiński pożałuje odruchu serca, który skłonił go do darowania życia Jędrkowi Sokołowskiemu. Ten seryjny morderca nieoczekiwanie ucieka z więzienia. Stanowi zagrożenie dla Patryka i Diany. Czy uda im się uciec przed Sokołowskim? Kto pomógł seryjnemu mordercy odzyskać wolność i jaki miał w tym interes? Thriller autorstwa Adriana Bednarka czyta Filip Kosior.

Audiobook dla miłośników fantasy. Virion. Wyrocznia

Twoim ulubionym gatunkiem literackim jest fantasy i science fiction? Audiobook Virion. Wyrocznia, który powstał na podstawie powieści Andrzeja Ziemiańskiego, z pewnością wzbudzi twoje zainteresowanie.  To powrót do czasów Achai, który dostarcza nie lada emocji. Tytułowy Virion to szermierz natchniony, który wraz 20 straceńcami dokonał nie lada wyczynu i pokonał Legion Moy. W jego skład wchodziło 1000 doświadczonych weteranów.  Virion pochodzi z dobrego domu, mimo to bez skrupułów zabija innych niczym maszyna.  Czy jego życiem rządzi przeznaczenie? A może stoczył się po trudnych doświadczeniach takich jak morderstwo, więzienie i ucieczka przed bandą łowców? Wspomniany audiobook czyta Wojciech Żołądkiewicz.

Jak praktykować rozwój osobisty, sięgając po książki audio na Storytel?

Rozwój osobisty odgrywa dziś istotną rolę w życiu wielu z nas. Aby poszerzać swoje horyzonty myślowe i otwierać się na nowe doświadczenia, wiele z nas sięga po poradniki.  Ten stworzony przez Kamila Cebulskiego pt. Efekt Motyla ma na celu przybliżyć nas do sukcesu. Jeśli na co dzień nie masz czasu na jego lekturę, możesz sięgnąć po audiobook dostępny na Storytel. Ten audiobook przyniesie ci odpowiedzi na wiele kluczowych pytań. Dowiesz się z niego, jak jedna decyzja może przybliżyć cię do bogactwa lub biedy. Książka została stworzona w oparciu o własne doświadczenia autora, który zebrał je w polskich realiach. Efekt Motyla zwraca uwagę na to, że często ograniczają nas pewne przekonania. To właśnie one sprawiają, że nie potrafimy dostrzec okazji, których wykorzystanie przybliżyłoby nas do szczęścia. Ta książka audio pozwala odnaleźć w sobie potencjał i pokonać wewnętrznego wroga, który jest złym doradcą. Kamil Cebulski, który napisał Efekt Motyla, to młody mężczyzna, który w wieku 21 lat uzyskał obrót rzędu 1 miliona złotych w swojej rozwijającej się firmie internetowej.  Postanowił on podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Tylko od ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Efekt Motyla jako słuchowisko czyta Tomasz Kućma.

Korzystając z legalnych audiobooków, wspierasz twórców

Wszystkie książki audio, o których wspomnieliśmy w niniejszym artykule, znajdziesz na Storytel. To sprawdzone i w pełni legalne źródło. Korzystając z jego oferty, wspierasz twórców oraz kulturę. Czy wiesz, że jeśli szukasz prezent, możesz zakupić kartę podarunkową? Osoba obdarowana może zrealizować ją na Storytel i zgłębić interesujące ją audiobooki.

Dodaj komentarz