Lifestyle

Co zrobić z nietrafionymi prezentami?

Co zrobić z nietrafionymi prezentami

Przed nami Boże Narodzenie, to czas, kiedy Polacy masowo obdarowują się prezentami gwiazdkowymi. Część z nich okazuje się niezwykle przemyślana i udana, ale nie brakuje też podarunkowych wpadek. Co zrobić z nietrafionymi prezentami?

Nietrafiony prezent, nawet jeśli nie sprawia nam żadnej przyjemności, nie zasłużył na to, aby wylądować na wysypisku śmieci. Po pierwsze, ktoś bliski wydał na niego ciężko zarobione pieniądze. Po drugie, ktoś go wyprodukował i nad nim pracował. Po trzecie, nie należy zanieczyszczać naszej planety. Produkcja każdego drobiazgu zużywa energię, surowce i wodę. Musi też zostać dostarczona do sprzedawcy. To bardzo często też kolejne tworzywo nieulegające szybkiej biodegradacji. Co zatem zrobić z nietrafionymi prezentami?

Nietrafiony prezent sprzedaj na portalu aukcyjnym

Portale aukcyjne często oferują osobom prywatnym darmowe wstawienie ogłoszenia o sprzedaży danego przedmiotu. Jeśli dobrze wycenisz tę rzecz, to z pewnością znajdziesz na nią nabywcę.  Gdy przedmiot nie ma daty ważności, możesz go wystawić w takiej cenie, jaka wydaje ci się adekwatna, powinna być niższa od ceny rynkowej, aby komuś opłacało się ją nabyć. Jeśli zobaczysz, że twoja wycena nie przyciąga chętnych, możesz obniżyć cenę i zobaczyć, co wówczas nastąpi. Sprzedając daną rzecz na portalu aukcyjnym, pozwalasz komuś innemu nabyć ją w korzystnej cenie, a sam zyskujesz środki na rzecz, o której naprawdę marzysz.

Nietrafiony prezent oddaj innej osobie

Jeśli prezent zawiera kolejny golf, a ty takich ubrań nie nosisz, to oddaj go komuś, kto gustuje w tego typu swetrach. Całkiem możliwe, że podarunek, który tobie wydał się mocno nietrafiony, komuś innemu sprawi frajdę. Tamten człowiek będzie potrafił go docenić i w pełni wykorzystać. Gdy oddasz daną rzecz za darmo koleżance z pracy, pozbędziesz się wyrzutów sumienia, że pozbywasz się prezentu od bliskiej osoby.

Nietrafiony prezent przeznacz na akcję dobroczynną

Nietrafione ubranie możesz oddać do domu dziecka lub samotnej matki. Możesz też wystawić je na aukcji, a środki w ten sposób pozyskane przeznaczyć na wsparcie jakiejś lokalnej fundacji lub akcji dobroczynnej. W prezencie gwiazdkowym często otrzymujemy rzeczy nowe, w dobrym stanie, dlatego z pewnością znajdą się na nie nabywcy. W ten prosty sposób możesz wesprzeć jakiś szczytny cel.

Jak uniknąć nietrafionych prezentów?

Jeśli boisz się, że po raz kolejny otrzymasz nietrafiony prezent gwiazdkowy, możesz powiedzieć bliskim, czego naprawdę potrzebujesz. Ewentualnie możecie się umówić, że w tym roku rezygnujecie ze świątecznych podarunków.  To pozwoli wam uniknąć rozczarowań oraz marnotrawienia pieniędzy.

Dodaj komentarz