Lifestyle

Gdy znajomi nie szanują naszego czasu

Gdy znajomi nie szanują naszego czasu

Czas jest w dziś czymś deficytowym. Rzadko kiedy mamy wolną chwilę, aby usiąść, porozmawiać z kimś przez telefon, obejrzeć ulubiony serial czy poczytać książkę. Gdy udaje nam się wygospodarować dla kogoś wolne popołudnie, to oczekujemy, że druga osoba zjawi się na spotkaniu. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Po czym poznać, że znajomi nie szanują twojego czasu?

Właśnie do ciebie jadę

Jeśli podczas sobotnich zakupów w supermarkecie otrzymujesz SMS: właśnie do ciebie jadę, to znaczy, że druga osoba nie szanuje twojego czasu. W ogóle nie bierze pod uwagę, że może cię nie być w domu, możesz mieć swoje plany i nie chcieć się z nią spotkać. Taka osoba oczekuje, że ty zawsze dostosujesz się do niej. Zwolnisz się z pracy, aby wyskoczyć razem na obiad, bo ona może spotkać się tylko w środku tygodnia o 12, bo potem odbiera dziecko ze żłobka. Ktoś, kto postępuje w ten sposób, nie szanuje twojego czasu i nie jestem twoim przyjacielem. Nie traktuje cię bowiem na równi ze sobą.

Będę u ciebie po 15, chcę pożyczyć książki

Chyba każda z nas miała kiedyś taką koleżankę, która wpadała nagle jak po ogień, bo akurat chciała coś pożyczyć – książkę, sukienkę, torebkę etc.  Zazwyczaj dość mgliście określała porę, będę po 15, może oznaczać dowolną godzinę po 15. Nigdy nie umawiaj się z kimś w taki sposób, bo bardzo często chcesz jeszcze gdzieś wyjść, do sklepu, przyjaciółki lub urządzić sobie miły wieczór z partnerem. Jeśli zgodzisz się czekać na koleżankę, która nie potrafi się określić czasowo, będziesz się tylko stresować, że nie zdążysz do sklepu lub na pocztę.

Spotkajmy się w sobotę o 16, tuż przed spotkaniem: chyba się nie wyrobię

Niektórzy najpierw umawiają się na konkretny dzień i godzinę, potem przesuwają godzinę, a na koniec odwołują spotkanie, bo się nie wyrobią. W ten sposób marnują czas drugiej osoby. Gdyby od razu zrezygnowali ze spotkania, być może drugiej stronie udałoby się znaleźć alternatywne rozwiązanie na wolne popołudnie i w miły sposób spędzić wolny czas.  Jeśli ktoś do ostatniej chwili potwierdza spotkanie, a potem nagle je odwołuje, to nie jest poważny. Wykazuje swoją niedojrzałość i brak szacunku dla drugiego człowieka.

Spóźnianie się na spotkanie

Jesteście umówione na 14, a o 15 jej wciąż nie ma. Czujesz narastającą irytację, bo jesteś zmęczona, poza tym mogłabyś ogarnąć zakupy przedświąteczne i mieć je z głowy, a tak marnujesz swój cenny czas.

Gdy przyjaciółka ciąga cię po sklepach, choć byłyście umówione na obiad

Niektórzy nie rozumieją, że gdy umawiają się z kimś na obiad, to druga osoba nie je posiłku w domu. Poza tym latanie po wszystkich możliwych drogeriach w okolicy bez jasnego celu – szukam fajnego kremu pod oczy, jest męczące i nie sprzyja rozmowie na normalne tematy.

Gdy koleżanka rozporządza twoim czasem

Niektórzy uważają się za naszych szefów. Koleżanka, która mówi, że masz siedzieć w domu po 15, bo ona wpadnie na 5 minut, albo masz wyjść z pracy, aby zająć się jej dzieckiem, to jedno wielkie nieporozumienie. Ktoś tak roszczeniowy i toksyczny nie zasługuje na twoją uwagę. Pamiętaj, że relacje z innymi ludźmi mają ubogacać twoje życie, czynić je szczęśliwszym.

Gdy zgadzasz się zająć cudzym dzieckiem przez godzinę, a spędzasz z nim kilka godzin

Czasem mamy dobre serce i zgadzamy się pomóc koleżance. Godzinę opieki nad dzieckiem jesteśmy w stanie znieść, ale gdy ona przeciąga strunę i przyjeżdża po kilku godzinach, bo musiała się spotkać ze wszystkimi znajomymi po wizycie u dentysty, ogarnia nas wściekłość. Taka koleżanka powinna wynająć sobie nianię i zapłacić za jej usługi, zamiast wysługiwać się swoimi znajomymi.

Dodaj komentarz