Lifestyle

Brak motywacji do odchudzania: jak znaleźć w sobie silną wolę?

Brak motywacji do odchudzania

Farhad Ibrahimzade z Unsplash

Odchudzanie jest bardzo czasochłonnym procesem, dlatego wiele osób ma problem ze znalezieniem odpowiedniej motywacji. Z czasem brak efektów może zniechęcać do dalszego praktykowania diety czy uprawiania sportu. Jak znaleźć w sobie silną wolę, by zgubić zbędne kilogramy?

Jak znaleźć motywację do odchudzania?

Jeśli chodzi o odchudzanie, motywacja ma ogromne znaczenie. Pozwala ona na wytrwanie w postanowieniu. Aby zgubić zbędne kilogramy, często konieczne jest bowiem nawet kilka miesięcy diety i ćwiczeń. Efekty nie zawsze są widoczne od razu, dlatego tak ważne okazuje się uzbrojenie w cierpliwość.

Istnieje kilka sposobów na znalezienie w sobie motywacji do chudnięcia. Najważniejsze jest postawienie sobie celu – dla wielu jest to konkretna masa ciała, za którą idzie także lepsze samopoczucie, a często też wyraźne poprawienie zdrowia. Dobrym pomysłem okazuje się również ustalenie pośrednich celów – ich osiąganie na pewno będzie motywujące, a ty nie zniechęcisz się tak szybko, widząc, ile czasu jest potrzebne na osiągnięcie docelowej masy ciała.

Pomocne może okazać się również chudnięcie w towarzystwie, na przykład razem z koleżanką czy partnerem. W ten sposób dwie osoby mogą wzajemnie motywować się w gorszych chwilach. Dobrym rozwiązaniem jest wspólne chodzenie na siłownię czy zapisanie się na zajęcia grupowe.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, doskonałym rozwiązaniem jest postawienie na usługi trenera personalnego. Taka osoba nie tylko pokaże, jak skutecznie realizować aktywność fizyczną, lecz także zmotywuje do dalszych działań.

Przydatne może okazać się także planowanie. Warto korzystać z gotowych planów treningowych lub rozpisywać kolejne dania. W ten sposób cały proces jest bardziej uporządkowany. Obecnie można skorzystać np. z aplikacji, które umożliwiają zapisywanie następnych kroków, w tym także kaloryczności spożywanych produktów.

Co może pomóc w odchudzaniu?

Dobrym wyborem w sytuacji, gdy chcesz schudnąć, ale nie masz motywacji, okazuje się postawienie na gotowe posiłki o określonej kaloryczności. Jest to zdecydowanie najbardziej efektywne, jeśli mieszkasz sam. Wówczas można całkowicie zrezygnować z robienia zakupów, dzięki czemu dodatkowe produkty spożywcze nie będą odciągać cię od twoich postanowień.

Catering dietetyczny jest dostępny w wielu wersjach, również w przypadku kaloryczności. W ten sposób można dostosować go do swojego zapotrzebowania energetycznego. Warto, by zakładał on delikatny deficyt. Wówczas można stopniowo, w zdrowy sposób, gubić zbędne kilogramy – mówi specjalista z cateringu dietetycznego Nice To Fit You oferującego wysokiej jakości dietę pudełkową, również dla osób, które chcą schudnąć.

Warto unikać pokus, szczególnie jeśli chodzi o słodycze i fast foody. Dobrze skomponowana, zdrowa i smaczna dieta sprawia, że znika ochota na takie jedzenie. Z tego powodu warto przyłożyć się do odpowiedniego komponowania posiłków. W prawidłowo zaplanowanej diecie jest bowiem miejsce na zdrowe wypieki czy pyszne koktajle owocowe.

 

Dodaj komentarz